Розбіжності в прогнозах врожаю плодів та ягід в Україні на 2017 рік

Асоціація «УКРСАДПРОМ» назвала химерним прогноз врожаю плодів та ягід в Україні від Мінагропроду. В Асоціації вважають, що втрати цього врожаю сягнуть 50-60%.Цього року весняна погода підкинула неприємний сюрприз – квітневий сніг та травневі заморозки з аномальним зниженням температури до критичного для плодово-ягідних насаджень рівня. Зокрема, в ніч з 10 на 11 травня температура опускалася в деяких областях до 6-8 градусів морозу. За попередньою оцінкою Асоціації «УКРСАДПРОМ», озвученою головою галузевого об’єднання Дмитром Крошкою під час прес-конференції 17 травня (деталі за посиланням), урожай плодів, ягід та горіхів в Україні скоротиться на 50-60% від середнього за останні роки обсягу у 2 млн. тонн.

Нещодавно Міністерство аграрної політики та продовольства України опублікувало прогноз урожаю плодово-ягідних культур та винограду на основі даних, які надійшли від структурних підрозділів агропромислового розвитку облдержадміністрацій. Так, за оцінкою міністерства, цей показник скорочено на 29%.

Однак Асоціація висловлює своє занепокоєння нехтуванням профільним міністерством проблемою національного масштабу та піддає сумніву об’єктивність даних, на які спиралося профільне міністерство. Так, за інформацією з регіонів, деякі департаменти агропромислового розвитку проводили формальне телефонне опитування одиничних виробників без деталізації обсягів втрат, а також необґрунтовано відмовляли садівникам у складанні актів про фіксацію збитків. Як повідомляється, департаменти мали надати узагальнену інформацію про ситуацію в регіонах відповідно до вказівки міністерства. При цьому варто звернути увагу на особливості вирощування фруктів і ягід, по окремим сортам яких реальні збитки фермерів можна буде оцінити під час червневого формування плодів і осіннього збирання врожаю.

Тож чи можна назвати оцінку профільного міністерства об’єктивною за такого ставлення до збору інформації? І чи не керується міністерство бажанням «покращити» ситуацію, щоб не мати зайвого клопоту через необхідність надання підтримки підприємствам галузі, які через втрату врожаю зазнають значних збитків?

Нагадаємо, Асоціація «УКРСАДПРОМ» ініціювала створення спеціальної комісії для оцінки збитків садівників через несприятливі погодні умови, що були зафіксовані в Україні в квітні-травні п.р. Ініціативу галузевого об’єднання було підтримано Комітетом Верховної Ради України питань аграрної політики та земельних відносин. Позиція ж міністерства з цього питання досі залишається невизначеною. Чи опублікований прогноз і є підтвердженням небажання міністерства перейматись долею українських виробників фруктів і ягід?

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry