СБУ наклала арешт на майновий комплекс ПАТ «Сумихімпром»

У ПАТ «Сумихімпром» служба безпеки України викрила протиправну діяльність службових осіб спрямовану на умисне доведення до банкрутства та відчуження майна держпідприємства на користь приватних комерційних структур.

Як зазначає прес-центр СБУ: «У ході досудового розслідування задокументовано факти штучного формування керівництвом ПАТ «Сумихімпром» кредиторської заборгованості товариства через залучення під заставу його майна кредитних коштів, які у подальшому витрачались на придбання у підконтрольних структур сировини за завищеними цінами.»

Як кажуть фахівці, розпочата у 2012 році процедура санації підприємства не відповідає вимогам законодавства і сприяє подальшому нарощуванню його боргів.

Завдяки діям менеджменту, ПАТ «Сумихімпром» має борги на суму понад 2 млрд грн. Ця велика купа грошей складається з: невиплати державі дивідендів та фактичного унеможливлення законної приватизації товариства.

«У межах відкритого кримінального провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями здійснення господарської діяльності та проживання фігурантів, під час яких вилучено чорнову бухгалтерію та інші матеріали, що підтверджують протиправний характер їхніх дій.

Для недопущення незаконного відчуження стратегічного держпідприємства судовими органами накладено арешт на майновий комплекс ПАТ «Сумихімпром».

Тривають слідчі дії для встановлення всіх причетних до злочину осіб.

Заходи із припинення незаконних оборудок проводило Управління СБ України у Сумській області спільно зі слідчими ГСУ НПУ під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.» – зазначає прес-центр СБУ.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry