Середня врожайність цукрових буряків на Івано-Франківщині – понад 55 т/га

На Івано-Франківщині завершили збирання цукрових буряків. Урожайність висока — понад 550 ц/га. Але зростали буряки цьогоріч заледве на 1,1 тис. га. Про це повідомляє «Голос України». Левова частка площ під солодкими коренями — у Городенківському районі. Розпочинали копати з ланів ДП «Обрій» (дочірнє підприємство ТзОВ «Шляхбудінвест»), далі техніка перемістилася до СВК імені Шевченка й ПФГ «Поточище». Самохідний бункерний комбайн орендували, бо на такі площі нема потреби у власному. Кагатували обабіч поля, щоб великовагові автомобілі не ущільнювали ґрунт. Використовували очищувачі-навантажувачі, аби не забирати разом із коренями родючу землю. Вирощене возять за 75 км на бурякопункт аж до Тернопільської області.

Істотне скорочення площ під буряками — у колгоспні часи для цієї культури в краї відводили до 20 тис. га — власне, і пояснюється відсутністю власної переробки. На Івано-Франківщині чи не найвища у країні врожайність цукрових буряків. Та й цукристість — 17,5% — перевищує базисні 16%.

Директор ДП «Обрій» Василь Боднарчук розповів, що вирощування цукрових буряків найрентабельніше серед інших сільгоспкультур. Але й затратне. Площі потребують кількаразового обробітку, більшої кількості калійних добрив. Плюс додаткові витрати на перевезення зібраного врожаю до сусідньої області. Через це буряки припинили сіяти в одноосібних господарствах.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry