Серпень обіцяє рекорди з виробництва добрив

Україна виробить біля 100 тис. тон селітри в серпні і вийде на рекордні 220+ тис. тон по всіх видах азотних. Це найбільший показник з березня 2022 року.

Зростаючий попит на азотні добрива в країнах ЄС та на ринках Азії дозволяє виробникам сподіватись на сталий попит на азотні добрива на протязі наступних трьох місяців, тож продаж «наперед» не оминув й Україну. Завдяки успішному продажу азотних добрив в червні і липні, Остхем зміг забезпечити себе замовленнями наперед до вересня, тож зараз важливо включити виробництво на максимум.

Завдання перед двома заводами немале, адже на ринку за різними підрахунками вже могло бути продано за два місяці від 120 до 150 тис. тон селітри та 60-70 тис. тон карбаміду, не говорячи про КАС та інші добрива, попит на які ще не повністю задоволений, адже осінні польові роботи в Україні тривають.

Очікується, що в серпні заводи в Черкасах та Рівному вироблять до 100 тис. тон селітри, черкаський Азот виконає план на максимум по карбаміду та на 60% завантажить КАС, а Рівнеазот зможе запустити вапнякову селітру в другій половині серпня. Тож всього заводи зроблять 220-225 тис. тон продукції – абсолютний рекорд для виробників за останні 530 днів війни в Україні.

Ще важливий аспект, в вересні можуть бути запущені ОПЗ та Дніпроазот і це додаткові обсяги азотних добрив на ринку воюючої країни. Розумно, що заводи будуть конкурувати між собою за обмежений за споживанням український ринок та пробувати свої сили на світовому ринку.

Хто з виробників не встигне продати азот на внутрішньому ринку в серпні (коли купують агрохолдинги), той буде змушений його тримати до лютого (коли купуватимуть малі та середні агропідприємства). Інший варіант продажу – поставка азотних на експорт. Саме цей варіант буде для всіх цікавий з вересня 2023 року. Кон’юнктуру ринку добрив ускладнило вихід росії із «зернових домовленостей», що в свою чергу впливає на рівень цін на агропродукцію.

Тим не менш, агросектор в 2023 році зуміє отримати гарний врожай і за умов успішного його продажу шанси купити більше добрив в 2024 році у аграріїв зберігаються.

Запрошуємо до участі в Одеському Агрохімічному Форумі, що відбудеться в готелі Марістелла 6-8 вересня. Форум збирає провідні компанії України, запрошені також й постачальники імпортних добрив із сусідніх країн. Золотим спонсором Форуму стала компанія ICL — провідний і досить успішний постачальник ізраїльських добрив в Україну. Завдяки ICL високі технології Ізраїлю стали доступні для українських аграріїв!

Інфоіндустрія