Що краще для агробізнесу: покупка «з рук» або через електронну систему?

Кожен сезон агровиробники проводять багато часу в пошуках потрібного товару: мінеральних добрив, ЗЗР, насіння та ін. При цьому, вони ризикують потрапити на неякісний товар або на недобросовісного постачальника.

Купуючи напряму, ви ризикуєте. Адже випадки бувають різні. Наприклад, проблема може полягати в сумнівній якості товару, його можуть доставити із затримками, в неповному розмірі, найгірше -аграрія просто «кинуть».

Чому ж товарна біржа – це оптимальний варіант для аграрія?

По-перше, товарна біржа – це площадка, на якій покупці можуть вибрати серед пропозицій продавців привабливішу для себе.

По-друге, біржа гарантує наявність законтрактованого товару, його якість та кількість. Біржа несе відповідальність, тому перевіряє кожного акредитованого продавця.

По-третє, біржа надає послугу супроводу покупця/продавця брокером, оскільки принцип роботи електронної системи може бути зрозумілий не всім. Електронна система вимагає певних навичок роботи.

«Великий плюс біржі – повне виключення такого поняття як монополія. Процес купівлі і продажу максимально прозорий, що забезпечує клієнтові найкращі ціни на ринку», – вважає Святослав Шарамет брокер товарної біржі Kyiv Mercantile Exchange | КМЕ.

Зауважимо, що співпраця з оптовими товарними майданчиками – це успішна світова практика. Як покупець, так і продавець при таких угодах захищені від фінансових ризиків. Як мінімум тому, що біржа гарантує поставку купленої продукції та повну її відповідність угоді.

Торги проходять між перевіреними та акредитованими клієнтами при наявності складських квитанцій (документів) або банківської гарантії, а неплатоспроможних контрагентів відсівають.

Аграрій платить тільки за ту угоду, яку він зробив. Як правило, вартість операції складає від 0,1 до 0,2%.

 

Що необхідно зробити, щоб приєднатися до торгів?

Спочатку покупець чи продавець формує заявку на акредитацію. Після перевірки та обробки заявки менеджер зв’язується з клієнтом для підтвердження статусу. Наступний крок – організація закупівлі / продажу через торгову площадку і отримання клієнтом купленого товару.

Щоб провести угоду, необхідно добре знати ряд нюансів. Брокер – якраз той фахівець, що допоможе вашому бізнесу придбати / продати товар з найкращими для вас умовами та економією вашого часу. Він організовує і супроводжує на всіх етапах взаємодії, аж до підписання біржового контракту в ході торгів.

Наприклад, на українській агробіржі Kyiv Mercantile Exchange | KME (https://kme.ua/) біржовий брокер бере на себе вирішення правових і технічних питань в ході біржових операцій, а також усуває виникнення проблем з поставками купленого товару замовнику. Таким чином, укладаючи брокерську угоду, покупець максимально захищає себе від шахраїв.

Инфоиндустрия

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry