Штрафи за вирубку лісу потрібно підвищити, — Держекоінспекція

Протягом 11 місяців 2020 року Державна екологічна інспекція зафіксувала 2300 порушень у лісах, а сума шкоди, завданої природі, нараховує понад 304 мільйони гривень. Загалом за недотримання природоохоронного законодавства в частині охорони лісів на порушників накладено понад 889 тисяч гривень штрафів.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, повідомляє ІА «Інфоіндустрія» з посиланням на Державну екологічну інспекцію України.

«Щомісяця ДЕІ фіксує в середньому 200 фактів порушень саме у лісах. Найчастіше це — рубки за відсутності лісорубного квитка, пошкодження дерев при розробці лісосік, відсутність оцінки впливу на довкілля при санітарній вирубці», — пояснив Андрій Мальований.

Він зауважив, що масштабна вирубка і інші порушення в лісах призводять до таких природних лих, як повені, зневоднення ґрунтів та збільшення викидів СО2 у повітря. Тому наразі необхідні активні дії з боку держави.

«Вкрай важливо проводити активну політику для захисту цінних лісових ресурсів України. Перший крок вже зроблено: Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка забороняє проведення будь-яких суцільних рубок лісу в українських Карпатах. Це дозволить вдосконалити заходи щодо охорони ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону», — зазначив Андрій Мальований.

Голова ДЕІ також наголосив на підвищенні штрафів та збитків за вирубку і пошкодження лісу.

«Далі необхідно підвищувати штрафи за порушення в лісах (сьогодні це 510-1020 гривень) та змінювати застарілу методику нарахування збитків (наразі порушник платить 42 гривні за дерево, діаметром до 10 сантиметрів). Адже саме низькі штрафи та збитки роблять справу тіньової заготівлі лісу такою вигідною. Натомість їх підвищення створить непривабливі умови для браконьєрства та дасть змогу звести вирубки нанівець», — додав Андрій Мальований.

Інфоіндустрія