Сільгоспвиробники в 2020 році змінюють структуру посівних площ у зв’язку з нестабільними погодними умовами

Через складні, нестабільні погодні умови в 2019 році сільгоспвиробники переглянуть структуру посівних площ цього року. Про це йдеться в матеріалі «Посівна 2020».
Керівник агрономічного відділу МХП Віктор Марценюк розповів, що в цьому році в структурі посівів компанії частка озимих буде 20%, а ярих — 80%. У порівнянні з 2019 р. площа під озимими зменшилася на 20% у зв’язку з несприятливими умовами осені минулого року для посіву та розвитку озимого ріпаку та озимої пшениці.

Також в компанії «Агрейн» в цьому році через посуху в структурі посівів збільшилася частка просапних культур.

«Якщо раніше озимі у нас займали 50%, то в цьому році – 39% в загальній структурі. Просапні, відповідно, – 54%, а кормові – 7%. Лідер посівів – кукурудза, під яку відведено 40% посівів, далі пшениця – 26%, на третьому місці соняшник – 14%, потім ріпак – 10%. Також трохи ячменю і сої. Поки такі плани, якщо погода не сплутає технологічні карти», — зауважив Віталій Штемпель, директор з економіки та фінансів компанії «Агрейн». Окрім того, що будуть внесені корективи в структуру сівозмін, перетрубації відбудуться і в термінах робіт.

Що стосується термінів посівної, то в залежності від погоди, вирощуваних культур і кліматичних особливостей регіону аграрії планують час сівби. Фахівці жартують, що за останні 5 місяців в країні було два листопада і три березня.

«Рання весна радує агрономів, тому що є час все зробити. Спочатку можна посіяти ячмінь, потім перейти на соняшник, потім на кукурудзу і сою. Все в свій час. Крім того, завдяки ранній весні у озимих є більше часу на кущення», — розповів Юрій Лисак, головний агроном компанії «Агро-Регіон».
Для аграріїв ж рання весна – це більше часу для прийняття зважених рішень.

«Снігу немає, не треба чекати, щоб він розтанув. Тому напевно в цьому році польові роботи почнуться як ніколи рано. Цукрові буряки будемо сіяти десь в березні. Що стосується кукурудзи та сої, для цих культур є оптимальні терміни (відповідна температура грунту), які не можна порушувати», — зауважив Ігор Шилюк, директор компанії Cygnet.

У Групі «АГРОТРЕЙД» посівна пройде з 1 квітня по 5 травня, але через теплу погоду дати можуть зміститися.

«Може, ми і почнемо сіяти раніше днів на п’ять, якщо зрозуміємо, що погода досить тепла. Врешті, нинішня зима – це виняток, а перезавантажувати систему, ґрунтуючись тільки на виключення,— недоцільно», — сказав Олександр Овсяник, директор агропромислового департаменту ГК «АГРОТРЕЙД».

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry