16.01.2020
Информационно-аналитическое агентство “Инфоиндустрия” продолжает публиковать самые знаковые события на рынках удобрений в рамках спецпроекта “Итоги-2019”. В настоящей статье собраны все основные события, которые произошли в 2019 году на рынке Украины.
Черкаський «Азот» планує проект виробництва добрива КАС потужністю 500 тис. тон на рік
ПАО «Азот» (м. Черкаси), що входить в группу OSTCHEM, заявило про наміри щодо реалізації проекту «Установка отримання добрива КАС в цеху К-1, ПАТ «АЗОТ» (корпус 3006), потужністю 1500 т/добу». Можна зрозуміти, що нові потужності виробництва карбамідно-аміачної суміші будуть розміщені на базі виробничих майданчиків капролактаму, який припинив вироблятися кілька років тому.
«Технічне переоснащення передбачається на існуючому проммайданчику без зміни генерального плану та не передбачає виділення додаткових земельних ділянок»
Продуктова лінійка КАС буде охоплювати три марки: КАС-28, КАС-30, КАС-32.
«Рівнеазот» відновив виробництво добрив на газі
27 лютого 2019 р. підприємство “Рівнеазот” запустило один агрегат аміаку, сировиною для якого є природний газ. Тривалий час завод працював, але не синтезував аміак, використовуючи придбаний – для переробки його в азотні добрива.
«Сєвєродонецьке об’єднання Азот» розпочало виробництво після багатомісячного простою
В березні “Сєвєродонецьке об’єднання Азот” відновило виробництво аміачної селітри. Як сировину завод використовує аміак інших постачальників. Останні партії мінеральних добрив завод випускав у вересні 2018 р., після чого був зупинений.
«АгроГазТрейдінг» пролонгував давальницький контракт з ОПЗ
“АгроГазТрейдінг” продовжить співпрацю з Одеським припортовим заводом, принаймні у перші місяці 2020 р. ТОВ «АгроГазТрейдінг» (АГТ) провело перемовини з Правлінням та новим складом Наглядової ради Одеського припортового заводу (ОПЗ). Сторони домовилися про продовження контракту на взаємовигідних умовах на наступні чотири місяці, до 01.05.2020 року.
«ДНЕПРАЗОТ» теперь отгружает карбамид в биг-бэгах
В феврале 2019 г. на АО «ДНЕПРАЗОТ» был успешно запущен в работу участок по фасовке карбамида в мягкие контейнеры биг-бэги. Мощность линии фасовки составляет 50 т/ч, что за 8-часовую смену обеспечивает выпуск упакованного карбамида в объеме 400 тонн. На производстве применяются биг-бэги 750 кг. Не смотря на долгую историю работы на рынке, предприятие всегда поставляло лишь насыпной карбамид.
В Україні створено найбільший консорціум з виробництва рідких комплексних добрив
Консорціум створений на базі двох підприємств: ТОВ «АК ГРОСДОРФ» та ТОВ «Центральний інститут інноваційних агро технологій» (ЦІІАТ). Консорціум буде працювати від імені ГРОСДОРФ (Grossdorf). Таким чином компанія виводить на ринок обіцяний продукт – рідкі комплексні добрива (РКД).
Асортимент і ціна рідких комплексних добрив наступні:
— РКД 8:24:0 – 13 000,00 грн/т;
— РКД 0:18:18 – 19 000,00 грн/т;
— РКД 5:20:5 — 13 500,00 грн/т;
— Інші формули (під замовлення).
Відвантаження буде проводитись с баз:
— Сарата, Одеська обл. (можливість одночасного зберігання 5000 тон);
— Олександрія, Кіровоградська обл. (500 тон);
— Хацьки, Черкаська обл. (10 000 тон);
— Суми (3000 тон);
— Харків (500 тон).
«УТК Хімальянс» почав монтаж обладнання з виробництва рідких добрив у Житомирі
На початку 2020 року у м. Житомир компанія “УТК Хімальянс” (BLAU Chem) запустить виробництво рідких комплексних добрив та збільшить потужності групи до 10-15 тис. т на місяць. Другий комплект хімічного обладнання для виробництва рідких комплексних добрив в Україну з США вже прибув, розпочато монтаж. Пілотне виробництво хімічних поліфосфатних РКД за повною кислотною технологією компанії було запущено в другому кварталі цього року в місті Бердянськ Запорізької області.
До кінця наступного року компанія планує налагодити виробництво на чотирьох заводах (м.Житомир, Харківській, Вінницькій і Кировоградській областях). Особливістю заводів групи компаній, побудованих за американською технологією, є максимальна автоматизація. Завдяки програмному комплексу, процесом виробництва і відвантаження добрив керує лише кілька операторів з віддаленого пункту контролю. Виробнича потужність групи компаній після запуску регіональних підприємств буде складати 20-30 тис т РКД на місяць (240-360 тис т на рік).
Инфоиндустрия
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: