“УТК Хімальянс” почав монтаж обладнання з виробництва рідких добрив у Житомирі

На початку 2020 року у м. Житомир компанія “УТК Хімальянс” (BLAU Chem) запустить виробництво рідких комплексних добрив та збільшить потужності групи до 10-15 тис. т на місяць.

 

Другий комплект хімічного обладнання для виробництва рідких комплексних добрив в Україну з США вже прибув, розпочато монтаж. Пілотне виробництво хімічних поліфосфатних РКД за повною кислотною технологією компанії було запущено в другому кварталі цього року в місті Бердянськ Запорізької області.

 

РКД компанія “УТК Хімальянс” просуває на українському ринку під торговою маркою BLAU Chem.

До кінця наступного року компанія планує налагодити виробництво на чотирьох заводах (м.Житомир, Харківській, Вінницькій  і Кировоградській областях). Особливістю заводів групи компаній, побудованих за американською технологією, є максимальна автоматизація. Завдяки програмному комплексу, процесом виробництва і відвантаження добрив керує лише кілька операторів з віддаленого пункту контролю. Виробнича потужність групи компаній після запуску регіональних підприємств буде складати 20-30 тис т РКД на місяць (240-360 тис т на рік).

 

Налаштування обладнання заводу дозволяє синтезувати окрім поліфосфатних рідких добрив АРР  (ammonium polyphosphate fertilizer), також спрощені марки РКД під замовлення аграрних компаній. Таким чином українські аграрії отримали додаткову альтернативу високоякісним, але не дешевим рідким фосфатним добривам BLAU phos АРР 10:34; АРР 7:23, та дешевими і неякісними РКД, виготовленими без дотримання промислових стандартів.

Високоякісне РКД BLAU phos АРР 10:34 у грудні 2019 року коштує 16 850 грн/т., тоді як спрощена марка РКД NP 8:24, виготовлена на тому ж обладнанні, з дотриманням всіх хімічних стандартів – лише 9980 грн т. На думку компанії-постачальника BLAU Chem, це дозволить спростити перехід агарних компаній на використання РКД навіть у поточних важких фінансових умовах. Застосування американської технології прямого хімічного синтезу дозволило групі компаній «УТК Хімальянс» лише за друге півріччя 2019 р. відвантажити споживачам  5,4  тис. тонн  високоякісних рідких комплексних добрив, або 14% від оціночної потреби ринку України в 2019 році.

Після введення ембарго на російські добрива українські виробники і трейдери почали активно шукати шляхи компенсації втрачених обсягів фосфорного імпорту. «Ми звикли говорити, що консервативність агрономів гальмує інновації. Проте, друге півріччя 2019 року вдарило по всіх агровиробниках. Зниження цін на основні с/г культури спонукало навіть найбільш консервативні компанії задуматися над скороченням витрат. Тому попит на модернізацію наявної техніки виріс більш суттєво, ніж на купівлю нової. Почалися  зміни в базовому процесі агровиробництва, в багатьох холдингах і навіть невеликих фермерських господарствах», – переконаний Сергій Рубан, комерційний директор BLAU Chem.

Експерт прогнозує у найближчі 2-3 роки в Україні революційний перехід до більш досконалих систем удобрення, що, за розрахунками компанії, дає економію 30% від вартості внесення добрив. «Вже є приклади господарств, які не вносять жодної тонни твердих мінеральних добрив. І це майбутнє українського АПК», – коментує Сергій Рубан. За прогнозом фахівця до 2022 року внесення КАС як замінника азотних добрив перевищить 1 млн т на рік, а аміаку – 200 тисяч тонн на рік. Внесення РКД (альтернативи фосфатним добривам), збільшиться в 10 раз і сягне 200-300 тис. т на рік.

 

Інфоіндустрія за матеріалами прес-служби BLAU Chem

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry