Спільні фітосанітарні лабораторії Киргистану та Німеччини

Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков пропонує Німеччині взяти участь у створенні спільних фітосанітарних і ветеринарних лабораторій.

Президент Сооронбай Жеенбеков: Киргизстан — країна екологічно чистих аграрних продуктів, наша мета зберегти цю марку і забезпечити доставку якісної продукції на європейські ринки, в тому числі і Німеччини.

Ключовим питанням залишається вирішення питань міжнародної сертифікації нашої продукції. Для цього необхідно створити в Киргизстані логістичні центри.

Ми відкриті до подібних спільних проектів і будемо надавати максимальне сприяння створенню кооперативів з німецькими та баварськими партнерами. Днями ми плануємо укласти Меморандум про співпрацю між Національною спілкою кооперативів Німеччини і Союзом кооперативів Киргизстану. Це створить правову основу для реалізації спільних проектів і навчання фахівців в системі кооперативів.

 «Сьогодні киргизькі сільгоспвиробники змушені отримувати в інших країнах дорогі сертифікати про якість продукції для виходу на європейські та світові ринки. Запрошую створити спільні фітосанітарні та ветеринарні лабораторії в Киргизстані », — сказав С.Жеенбеков.

Також він підкреслив, що для Киргизстану актуально залучення німецьких інвестицій, створення сприятливих умов для ділових кіл, особливо для малого та середнього бізнесу. Для вирішення цих завдань, на його думку, необхідно відкриття представництва німецької економіки в Киргизстані, а також створення ділової ради двох країн зі стратегічного співробітництва.

Інфоіндустрія за матеріалами president.kg