Спостерігається розвиток фітопатогенів на полях

Погодні умови, які відмічалися впродовж періоду, для вегетації рослин були задовільними. За рахунок опадів відбулося поповнення запасів продуктивної вологи у ґрунті, зокрема у верхніх шарах (відбулося з’єднання верхньої та нижньої вологи). Поліпшилися умови для проростання насіння.

За наявної достатньої кількості вологи на фоні помірних температур повітря повсюди у посівах озимих зернових культур спостерігається розвиток фітопатогенів. Розвиток борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, бурої іржі, гельмінтоспоріозу на 5-46, макс. 70% площ зернових, стримується на рівні 2-15, макс. 32%(Львівська обл..) рослин.
Для попередження розповсюдження хвороб у посівах колосових культур проводять фунгіцидний захист. Високоефективним для захисту від борошнистої роси та інших листостеблових інфекцій у цей час є обприскування посівів фунгіцидами.

Погодні умови стримували поширення пероноспорозу, альтернаріозу, фомозу на рослинах культури (осередково ними уражено 0,6-8% рослин).

У Закарпатській області на сприйнятливих сортах яблуні виявлено ураження пагонів борошнистою росою, на персику — симптоми кучерявості листків. За утримання прохолодної вологої погоди вищезгадані хвороби набудуть масового розвитку. Плодові насадження до цвітіння (зерняткові) та після цвітіння (кісточкові) проти шкідників і хвороб обприскують сумішами дозволених інсектицидів та фунгіцидів.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua