Українцям більше смакують банани, ніж яблука

Споживання цитрусових та екзотичних фруктів в Україні досить швидко зростає. В минулому сезоні обсяг ринку імпортних фруктів в черговий раз збільшився, тоді як споживання  місцевих яблук навпаки скортилось, – повідомляє портал «Інфо-Шувар» з посиланням на дані ДержСтат України. Експерти кажуть, що збільшенню обсягу імпорту сприяє не тільки відносна стабільність національної валюти, українці стали більше подорожувати і це впливає на їх смакові вподобання.«В минулому сезоні за офіційними даними загальний обсяг імпорту екзотичних фруктів в Україну склав біля 600 тис. тонн. Для порівняння, внутрішній ринок десертних яблук складає 450-500 тис. тонн. Цікавим є те, що споживання яблук в Україні останніми роками майже на змінилось, а в минулому сезоні навіть зменшилось, через рекордно високі ціни. Натомість, споживання цитрусових та екзотичних фруктів продовжує впевнено зростати вже тертій рік поспіль. Наприклад, ринок бананів в Україні сьогодні вже «доріс» до обсягу, який дорівнює половині ринку десертних яблук», – розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

Лідером за обсягами імпорту серед фруктів лишається банан, його частка в структурі споживання імпортних фруктів становить 40%. Банан також демонструє найбільші темпи зростання імпорту серед інших традиційних імпортних фруктів, за останні три сезони обсяги його імпорту зросли більш, ніж на 60% до 250 тис. тонн. На другому місці за темпами зростання імпорту лишається грейпфрут, в минулому сезоні Україна імпортувала понад 17 тис. тонн цих фруктів і це на 26% більше, ніж рік тому. Мандарини посідають друге місце в рейтингу імпортних фруктів за обсягом, їх споживання за останні три сезони збільшилось на 20% до 140 тис. тонн. Лимонів в минулому сезоні Україна імпортувала близько 46 тис. тонн і за останні три роки цей обсяг збільшився на 15%. Найбільш повільними темпами зростає імпорт апельсинів, за три сезони він збільшився лише на 5% до 70 тис. тонн.

Екперти вважають, що в цьому сезоні обсяг продажу українських яблук знов зросте, завдяки досить доступним цінам, втім, це на завадить подальшому зростанню споживання імпортних фруктів, при умові відносної стабільності курсу національної валюти.

Стежити за динамікою цін на всі види плодоовочевї продукції на ринку України, Польщі та Іспанії дуже зручно на цьому порталі у розділі “Аналітика”.

info.shuvar.com

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry