Суд Сан-Франциско визнав, що гліфосат посприяв розвитку неходжкінських лімфом Хардемана

Суд присяжних у США вирішив, що один з найбільш поширених у світі гербіцидів значною мірою впливає на розвиток онкологічних захворювань. Рішення присяжних було одностайним.

Наступний етап судового розгляду має на меті встановити відповідальність і розмір компенсації, яку Bayer мусить сплатити постраждалому.

Очікується, що під час слухань юристи пана Хардемана нададуть докази, які нібито демонструють спроби Bayer вплинути на вчених, регулюючі органи і громадськість у питанні безпеки продукції.

Під час ранкових торгів вартість акцій Bayer впала відразу на 12% — до 61,62 євро.

У Bayer заявили, що розчаровані цим рішенням суду.

Німецький концерн придбав Roundup у рамках угоди зі злиття та поглинання свого американського конкурента Monsanto. Вартість угоди була 66 мільярдів доларів.

«Ми переконані, що надамо докази того, що дії Monsanto було правильним, й компанія не повинна нести відповідальність за захворювання пана Хардемана», — заявили представники компанії.

У Bayer «переконані в тому, що є наукові підтвердження того, що гербіциди на основі гліфосату не викликають рак». Це лише друга справа з 11 200 судових позовів щодо шкідливості Roundup у США.

Ще один мешканець Каліфорнії отримав у серпні 289 мільйонів доларів компенсації після того, як суд присяжних встановив, що Roundup викликав у нього рак, в результаті чого акції Bayer тоді також різко впали в ціні.

Пізніше суму компенсації зменшили до 78 млн доларів, а справа перебуває на стадії оскарження.

У Bayer стверджують, що десятиліття досліджень і нормативних оцінок показали, що «вбивця бур’янів» безпечний для використання людиною.

70-річний Едвін Хардеман регулярно (з 1980-го по 2012 рік) застосовував гербіциди для захисту посівів в окрузі Сонома, штат Каліфорнія, врешті-решт у нього діагностували неходжкінські лімфоми.

Його адвокати Еймі Вагстафф і Дженніфер Мур сказали в спільній заяві, що їхній клієнт був «задоволений» рішенням суду.

«Тепер ми можемо зосередитись на доказах того, що у Monsanto не поставилися відповідально і об’єктивно до безпеки Roundup», — додають вони.

«Дії Monsanto, навпаки, є демонстрацією того, що їм не так вже й важливо, чи дійсно їхній продукт викликає у людей рак. Натомість вони фокусуються на маніпулюванні громадською думкою і підриві зусиль тих, хто висловлює щире і цілком законне занепокоєння щодо цієї проблеми».

Наступне судове засідання у справі про шкідливість Roundup заплановане на 28 березня в штаті Каліфорнія.

Інфоіндустрія за матеріалами apnews.com