Те, що недопостачає світу Україна, компенсують інші регіони – Bloomberg

Незабаром продовольчу інфляцію можна буде приборкати, принаймні тимчасово, оскільки ціни на сільськогосподарські товари у світі знижуються після сплеску.

Про це повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.

Через 4 місяці після того, як російське вторгнення в Україну перевернуло торговельні потоки і змусило ф’ючерси зрости, страх перед нестачею зерна поступається місцем оптимізму щодо того, що ключові виробники зберуть врожай, достатньо великий, щоб допомогти поповнити стиснуті війною резерви. Це критично важливо для пшениці, необхідної для того, щоб нагодувати світ; або кукурудзи для свиней, курей і великої рогатої худоби; та олійних культур для переробки.

«Постачання може бути не настільки погіршене, як ми думаємо, тому що інші регіони компенсують будь-які втрати з боку України, і це відбувається повсюдно», – заявили у ADM Investor Services.

Очікується, що Австралія, один з найбільших експортерів пшениці, дасть ще один величезний врожай в 2022 році, в той час, як найбільша посівна площа кукурудзи в Бразилії має таку кількість кукурудзи, що вона накопичується біля смітників. А занепокоєння в Північній Америці, що негаразди весняної погоди призведуть до значного скорочення зернових і посівних площ під сою, зменшилося.

Пальмова олія, найбільш вживана рослинна олія в світі, впала в ціні приблизно на 30% зі свого піку, оскільки провідний постачальник – Індонезія – нарощує експорт, щоб зменшити роздуті запаси.

Хоча такі зміни можуть зайняти час щоб дістатись до прилавків продуктових магазинів, наприклад, ціни на курку та яловичину вже потроху знижуються, повідомляє Darden Restaurants Inc., власник мереж Olive Garden і LongHorn Steakhouse.

Субіндекс Bloomberg Agriculture Spot на шляху до найбільшого щомісячного падіння з 2011 року. Поряд із послабленням занепокоєння з приводу скорочення запасів зернових та олійних культур, побоювання, що економічний спад може знизити попит, також збив ф’ючерси на врожай з останніх максимумів.

Індекс цін на харчові продукти Організації Об’єднаних Націй знизився з рекордно високого рівня в березні після того, як війна зупинила експорт з України і спричинила ряд санкцій проти Росії. Проте, навіть якщо знижені темпи зростання триватимуть, високі ціни на продукти харчування, ймовірно, продовжуватимуть тиснути на нужденних. Останній прогноз уряду США передбачає, що ціни на продукти харчування в цілому піднімуться на 8,5% в 2022 році, хоча у прогнозі не враховано нещодавнє падіння ф’ючерсів на сільськогосподарську продукцію.

Поки що рано казати про зупинення продовольчої інфляції, враховуючи невизначені перспективи постачання зерна з України, Індії та інших великих експортерів.

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry