Термін окупності сімейної молочної ферми може досягати 2,5 років

Україна входить в п’ятірку країн з найменшою собівартістю молока. Споживання молочних продуктів буде зростати. Проєкт “Сімейні молочні ферми” допомагає відкрити молочні ферми в різних регіонах України.

Про це розказав Михайло Корилкевич, президент української кооперативної федерації, під час Міжнародна торгова платформа аграрного бізнесу «Ніші. Технології. Інвестиції», в рамках “ІнтерАгро”.

В Україні гостро стоїть питання якості молока, 70% молока в Україні відноситься до другого сорту. “Ми вже звикли, що споживаємо не зовсім якісне молоко”, – пояснив Корилкевич.

Для покращення якості молока і було розроблено проєкт “Сімейні молочні ферми”. “Ми розвиваємо екосистему, вона складається з багатьох елементів. Це незалежні сімейні ферми від 10 до 50 корівок. Вони повинні бути забезпечені інфраструктурою, яка підтримує діяльність цих ферм. Співпрацюємо з львівською бізнес-школою, що допомагає правильно побудувати екосистеми”.

Проєкт стартував в 2007 році, і на сьогодні налічує 55 ферм в 5 областях України. За словами Корилкевича, залучено 1,5 млн доларів інвестицій, і цей процес продовжується. “За кордоном для розвитку сімейних ферм виділяються чималі кошти. Наприклад, в Канаді це більше 7 млн канадських доларів, в Швейцарії – 50 млн швейцарських франків”, – додав він.

Для відкриття ферми потрібно в першу чергу бажання і внутрішня згода родити. “Самий кращий голова кооперативу – це священик, адже членам сім’ї часто важко домовитися про спільне користування трактором”.

Проєкт надає фінансову підтримку для відкриття ферми, а саме: високопродуктивну худобу в розстрочку під 15% річних на 4 роки, пропонує технологічних супровід, консультації, а також збір та охолодження молока. Первинні витрати на СМФ наступні: обладнання (80 тис грн.), ВРХ 10 голів (220 тис грн), будівельні роботи (близько 50 тис грн). Загальні інвестиції складають 350 тис грн. За умови успішного ведення господарства термін окупності молочної ферми складає до 2,5 років.

Для підвищення рівня знань фермерів-новачків розроблена гра сімейна молочна ферма, що допомагає відпрацювати розвиток свого бізнесу на наступні 3-5 років. “Краще наступити на граблі за гральним столом, ніж у справжньому житті. Загалом, люди вчаться, за 2 роки родини виростають з новачків до професіоналів, їм можна довіряти крафтове виробництво, кормо виробництво”, – підсумував Михайло Корилкевич.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry