Тернопільщина намагається врятувати цукрову галузь

Як уже повідомлялося, шість цукрових заводів Тернопільщини торік перейшло у власність  підприємства «Радехів Цукор», власником якого є німецька компанія Pfeifer&Langen. Однак готуються до виробничого сезону лише три. Це турбує громадськість і політиків.

«Візьмемо цукровий завод в Ланівцях, де ще донедавна працювало 170 людей. Якщо «Радехів Цукор» хоче працювати в нашій області і не має намір запускати цей завод, то хай продасть його іншим. Звертаюсь до депутатів, і особисто до Степана Степановича, голови ОДА, викликати представників інвестора та зробити так, щоб він створював нові місця», — закликав народний депутат України Михайло Головко.

«Всі знають, що це давня проблема. Ще у 2014-му році працювало лише два заводи, сьогодні працює три — у Збаражі, Хоросткові та Чорткові, ще плануємо запустити четвертий — в Ланівцях. Сьогодні, ці заводи є приватним бізнесом. «Радехів Цукор» — компанія, що викупила всі заводи, які належали Гуті. Маю пропозицію створити робочу групу з депутатів обласної ради, нардепів та представників підприємства для визначення спільної стратегії», — пояснює Степан Барна, голова ОДА.

Також він наголосив, що жоден цукровий завод не буде працювати, якщо не будуть сіяти цукровий буряк. Тож зараз обласна влада спільно із німецьким підприємством дійшла певних домовленостей, завдяки яким вдалося  збільшити посів цукрового буряку на Тернопільщині.

Конкретно по заводу в Ланівцях очільник області повідомив, що він може функціонувати у вигляді фасувальної лінії з переробки цукру. У такий спосіб хочуть зберегти робочі місця для людей.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry