ТОП-5 юридичних питань у сфері земельних правовідносин

Безоплатну первинну правову допомогу можна отримати у центрах та бюро правової допомоги (БПД) по всій Україні. Із відкриттям ринку землі до центрів та бюро правової допомоги все частіше звертаються з питаннями у сфері земельних правовідносин.

За даними системи БПД Волинської області найпоширенішими правовими питаннями у сфері земельних правовідносин є:

  1. Присвоєння кадастрового номера земельній ділянці.
  2. Безоплатна передача земельної ділянки.
  3. Припинення договору оренди земельної ділянки.
  4. Встановлення меж земельної ділянки.
  5. Порядок укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки.

Безкоштовні правові консультації можна отримати у центрах та бюро правової допомоги по всій Україні, за телефоном 0 800 213 103, а також  переглянути на довідково-інформаційній платформі WikiLegalAid, що розміщена за адресою wiki.legalaid.gov.ua.

Площа орних земель України становить близько 1/3 орних земель ЄС – 32 млн га. Україна входить до десятки найбільших світових виробників сільськогосподарських культур.

Внаслідок мораторію 66% території України було неможливо купити або продати, що обмежило розвиток сільського господарства, малого та середнього фермерства, сільських територій та зростання української економіки.

Мораторій дозволив привілейованим фермерам задешево орендувати землю, а багато землевласників були “змушені через бідність здавати свою землю в оренду єдиному орендарю в їхньому селі та нерідко мало контролюють умови оренди”. Поширювалося рейдерство та корупція. Довгострокові інвестиції стримувалися через заборону використовувати землі в якості застави для кредитів в агросектор.

Земельна реформа створює очевидні покращення щодо цих проблем. Так, відкритий ринок землі дає можливість вільно розпоряджатися власністю і запустити економіку. Цифровізація створила доступ до онлайн послуг, де нема чиновника від якого залежить рішення, а отже і зменшила корупцію у земельних правовідносинах

Реформа допомогла запустити меліорацію (початковий етап) – зрошувальні системи не оновлювались з радянських часів та були розібрані на металобрухт у багатьох районах. Земельна реформа запускає систему зрошення та осушення для підвищення продуктивності землі. Крім того, земельна реформа зменшує рейдерство та створює бар’єри для його поширення.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry