Товари з Туреччини для українців стануть дешевші

Кабінет Міністрів України підтримав ратифікацію Угоди про вільну торгівлю з Туреччиною. Заявила віце-прем’єр Юлія Свириденко в LinkedIn

Сьогоднішнє рішення закладає основу для завершення національних процедур для набрання чинності цією угодою. Наступним кроком є подання законопроекту на ратифікацію до українського парламенту — Верховної Ради України.

Угода про вільну торгівлю між Україною та Турецькою Республікою відкриє нові можливості для безмитної або частково безмитної торгівлі між нашими країнами, тим самим спростить логістику, що є важливою умовою для українського бізнесу, а також сприятиме залученню інвестицій.

Відповідно до угоди, Туреччина негайно скасовує імпортні мита на 93,4% промислових і 7,6% сільськогосподарських товарів. Після перехідного періоду мита будуть скасовані ще на 1,5% промислових і 28,5% сільськогосподарських товарів.

Україна також негайно скасовує мита на імпорт приблизно половини (56%) промислових товарів і 11,5% сільськогосподарської продукції. Після закінчення перехідного періоду Україна скасовує імпортні мита ще на 43,2% промислових товарів і 53,7% сільськогосподарських товарів.

Ця угода зміцнює торгівлю між Україною та Туреччиною, створюючи можливості для полегшення доступу до товарів і послуг в обох країнах та більш чіткі правила для бізнесу.

Туреччина до України постачає здебільшого азотно-фосфорні добрива, сірку та вапнякову селітру. Мита на них складають від 5 до 6,5%.

Повний перелік мит і товарів з нульовим митом ми дійзнаємось згодом.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry