Тренінг з аналізу фітосанітарного ризику

Підвищення кваліфікації інспекторів з карантину рослин в частині впровадження та адаптації положень міжнародних угод і правил фітосанітарного контролюНа запрошення Проекту USAID з конкурентоспроможності, торгівлі і створення робочих місць в центральній Азії (USAID CTJ) та Європейської і Середземноморської організації захисту рослин (ЄОЗР) Ольга Башинська – завідувач відділу фітосанітарної експертизи та аналізу ризиків Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби взяла участь в проведенні тренінгу по аналізу фітосанітарного ризику, що проводився з 26 по 28 лютого 2019 року в м. Душанбе (Республіка Таджикистан).

Участь у заході взяли 17 представників національних організацій карантину і захисту рослин Казахстану, Киргизстану, Таджикистану та Узбекистану.

Головною метою тренінгу стало підвищення кваліфікації інспекторів з карантину рослин в частині впровадження та адаптації положень міжнародних угод і правил фітосанітарного контролю, а також здобуття навичок інспекторів з карантину рослин, необхідних для проведення аналізу фітосанітарного ризику (АФР).

Учасники проаналізували основні міжнародні і регіональні стандарти з питань проведення АФР, інструменти що використовуються країнами для збору та аналізу інформації, необхідної в процесі проведення АФР. Також присутніх ознайомили з деякими новими карантинними організмами рослин, щодо яких в ЄОЗР та Україні нещодавно були проведені АФР.

Під час тренінгу проводилася практична робота в підгрупах. З використанням спеціального електронного ресурсу ЄОЗР CAPRA (Computer Assisted Pest Risk Analysis) учасники, за допомогою тренерів, провели експрес АФР по чотирьох шкідливих організмах, орієнтуючись на умови країн, які вони представляють.

Організатори і учасники відмітили надзвичайну важливість проведення таких тренінгів для набуття практичних навичок і вмінь у проведенні АФР без якого неможливе застосування фітосанітарних заходів. Крім цього, обговорюючи технічні питання, впродовж тренінгу, фахівець Держпродспоживслужби поділилася досвідом організації процесу проведення та прийняття результатів АФР в Україні.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry