Триває моніторинг за розвитком шкідників на полях

Повсюди на стерні зернових колосових культур спостерігається живлення мишоподібних гризунів, а також міграція їх у посіви овочевих та просапних культур. Зважаючи на наявність кормової бази, за оптимальних агрокліматичних умов розвитку, передбачається зростання популяції гризунів у вищевказаних стаціях та на падалиці озимих зернових і ріпаку.

Повсюди посівам кукурудзи завдає шкоди стебловий (кукурудзяний) метелик, заселеність обстежених площ яким становить 6-35%. На 1-15% заселених рослин кукурудзи нараховується 2-15 яєць, пошкоджено 1-5% рослин та качанів за чисельності 0,5-2 гусениці на рослину. В степових, лісостепових, подекуди поліських областях гусеницями бавовникової совки на 8-40% обстежених площ кукурудзи пошкоджено 1-5, макс. 15% рослин (Кіровоградська обл.) та до 6% качанів за чисельності 0,5-2, макс. 3 гусениці на рослину. Повсюди розвиваються та шкодять попелиці, осередково трипси, блішки, павутинний кліщ.

Повсюди на 4-33% обстежених площ, 2-10, макс. 25% рослини сої пошкоджено павутинним кліщем, попелицями, подекуди гусеницями акацієвої вогнівки, лучного метелика, листогризучими совками (2-15% рослин), чортополохівки другого покоління (2-12% рослин).

В посівах соняшника триває розвиток геліхризової попелиці, трипсів, клопів, якими заселено 2-20% рослин. Переважно в степових областях шкодять соняшникові вогнівка, шипоноска, вусач (2-5, макс. 15% рослин), подекуди гусениці лучного метелика, бавовникової совки, інших листогризучих совок.

У всіх бурякосійних областях у посівах цукрових буряків триває живлення бурякової листкової попелиці, якою заселено 2-10% рослин. Подекуди відмічається шкідливість щитоносок, личинок бурякової мінуючої мухи, гусениць листогризучих совок. Триває живлення личинок амарантового стеблоїда (Полтавська, Черкаська обл.).

Скрізь на пасльонових культурах (картоплі, томатах, баклажанах) продовжує шкодити колорадський жук, місцями на томатах живляться попелиці.

Комплексом шкідників на капусті всіх термінів достигання заселено 2-25% качанів. Переважно в присадибному секторі в західних, подекуди центральних областях 15-30, осередково до 60% рослин капусти (Чернівецька обл.) заселено білокрилкою.

Триває літ та яйцекладка другого покоління підгризаючих і листогризучих совок. Окличною і озимою совками пошкоджено до 5% коренеплодів цукрових буряків та бульб картоплі. Гусениці листогризучих (гамма, С-чорне, капустяна, інші) совок пошкодили 1-11, осередково 25% рослин технічних культур, сої, овочів.
У садах скрізь шкодять плодопошкоджуючі (яблунева, сливова плодожерки), сисні (попелиці, кліщі, щитівки) шкідники.

На неугіддях та узбіччіх полів степових та лісостепових областей триває літ лучного метелика другого покоління, інтенсивністю 1-2 екз. на 10 кроків. Триває відкладання яєць та живлення гусениць другого покоління, які за чисельності 0,5-2 екз. на кв.м. пошкодили 1-6% рослин просапних культур.
Саранові. У Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях в місцях резервації (неорні землі, балки, тік) обліковують по 0,5-2, осередково до 6 екз. на кв.м личинок нестадних та 0,2-2 личинок стадних саранових (італійський прус). На території Валуйської селищної ради, Станично-Луганського району, Луганської області на просапних та овочевих культурах на 1 кв.м. обліковували 1,6-3, макс. 5, на неораних землях 10-13 особин італійського пруса. Після проведених захисних заходів середня чисельність живих особин становить 2 екз. кв.м. Загибель саранових становить 85-90%. На даний час дорослі, окрилені комахи знаходяться в фазі статевої зрілості і за сприятливих погодних умов очікується настання періоду їх спарювання. Моніторинг за розвитком шкідника продовжується. Особлива увага приділяється місцям резервації саранових.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry