Ціни на молоко в Україні дещо стабілізувалися. Великий обвал попереду

Після різкого обвалу цін на попередньому тижні закупівельні ціни на молоко дещо стабілізувалися і, швидше за все, чекають наступного падіння в першій декаді квітня, коли будуть переглядатися цінові контракти. Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока.За даними Державної служби статистики України у січні-лютому 2017 року було реалізовано 387 тис. тонн промислового молока, що на 2,8% більше, ніж за відповідний період минулого. Це фактично 93% всього виробленого молока на промислових фермах. Для порівняння, торік було реалізовано 91,8% від виробленого.

Складові собівартості цього тижня змінювалися під впливом девальваційних процесів. На відміну від минулого тижня гривня просіла на 19 копійок по відношенню до долара та склала 27,04 грн/дол. (НБУ). Середня ціна на ДП залишилася стабільною — 22,13 грн/л.

Що стосується закупівельних цін на молоко, то цьогоріч вони почали опускатися значно раніше традиційного сезону «великого молока». Не зважаючи на нарікання переробників щодо низької купівельної спроможності населення, експортна торгівля у лютому демонструє прийнятні показники в порівнянні з початком 2016 року.

Середня ціна на молоко екстраґатунку станом на 29 березня склала 8,50 грн/кг, що відповідає показникам попереднього тижня. При цьому частина переробників, уже надсилають протоколи на зниження цін з 1 квітня до 8-8,20 грн/кг, а з першого травня до 7,80-7,60 грн.

Середня ціна на молоко вищого ґатунку цього тижня склала 8,32 грн/кг, що на 2 копійки, вище ціни ніж у попередньому. Ціна на молоко першого ґатунку цього тижня була стабільною і склала 8,18 грн. Роздрібні ціни на полицях магазинів не демонструють такого різкого просідання, як на сировину. Так, молоко 3,2% за тиждень стало дешевше лише на 4 коп. — до 24,10 грн/кг, а сир «Російський» на 1 грн — до 164,63 грн. У той же час, масло подорожчало на 1,60 грн — до 180,90 грн/кг, а йогурт — на 10 коп., до 47,20 грн.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry