У 2023 році споживання добрив значно знизиться

Вартість добрив може знизитись на фоні падіння цін на газ. Не дивлячись на це, рівень використання добрив у агросекторі також впаде.

Як зазначив Микола Сирота, редактор Kurkul.com, «уже зараз помітно, що темпи закупки міндобрив значно відстають від середньорічних і більшість фермерів відкладають це питання на весну. Причина одна — відсутність обігових коштів. Минулий сезон для багатьох був збитковим, фінансові «подушки безпеки», якщо й були в когось — вже вичерпуються. Тому добрива використовуватимуться обмежено, а культури, що потребують значного живлення, замінятимуться менш вибагливими».

Нижчий рівень забезпечення добривами виправдовуватиме відхід від преміальних гібридів та брендів, адже вони не зможуть розкрити свій потенціал на 100%.

На думку Миколи Сироти, слід очікувати розширення площ під соєю. Оскільки вона є обов’язковим компонентом більшості комбікормів для худоби та птиці, тому попит на неї на внутрішньому ринку буде підтримуватись. У фаворитах буде і озимий ріпак.

«По-перше, навіть попри окупацію частини країни, площі посівів під ним не зменшились, а по-друге, попит на зерно ріпаку буде стабільним, адже традиційний покупець — країни ЄС, де зростатиме використання біодизеля на заміну традиційних видів пального», — відмічає спеціаліст.

 

Інфоіндустрія за матеріалами kurkul.com

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry