У Чернігові вирішують проблему з короїдом

120 дерев, пошкоджених шкідником, мають прибрати в Ялівщині у Чернігові. Там комісія провела обстеження дерев на шести гектарах регіонально-ландшафтного парку. В межах лісового заказника відмічали сухі та аварійні дерева. Після складання актів їх мають прибрати.

Хворі, буреломні, мертві або пошкоджені шкідником – такі дерева шукали й відмічали в Ялівщині. Так розпочала роботу комісія, яка займається обстеженням лісового заказника місцевого значення «Ялівщина».

 

Юрій Карпенко, завідувач кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка: «Насамперед, ці дерева складають осередки поширення шкідників. По-друге, в межах заказника проходить екологічна стежка «Лісова казка» для школярів та маленьких діток, щоб ознайомити їх з природою Ялівщини. Це теж створює загрозу для відвідувачів парку. Ну, і третє – естетичне сприйняття території парку також залежить від того, наскільки він упорядкований, доглянутий.»

Представники комісії обходять територію. Дерево, яке мають прибрати, заносять в акт. Тут помічають його висоту, діаметр і стан.

 

Артем Семенчук, інженер КП «Зеленбуд»: «Тобто сухе, аварійне, вивернуте, тобто, які наявні пошкодження дерева. Після обстеження даної території заказника лісового 6,2га буде складатися акт обстеження зелених насаджень, який буде підписуватися всіма членами комісії, які зараз присутні.»

До акту потрапляють сосни, уражені короїдом.

 

Володимир Свердлов, директор Регіонально-ландшафтного парку «Ялівщина»: «За попередніми висновками «Харківлісозахисту», проблема частково призупинена в нас на території Ялівщини. Було мінеральне підживлення дерев в минулому році, висадкою біологічного ворога — це мурахо-жука (Thanasimus formicarius). Також у цьому році ми ще продовжуватимемо вивішувати феромонні пастки, які будуть виловлювати самого шкідника – верхівкового короїда (Ips acuminatus).»

 

За три години обстеження члени комісії нарахували 120 дерев, які підлягають видаленню. Всі вони знаходяться вздовж стежок заказника. Вглиб лісопарку з пилою не заходитимуть, сказав Володимир Свердлов.

 

Володимир Свердлов, директор Регіонально-ландшафтного парку «Ялівщина»: «Їх з часом буде видалено й на місто їх буде посаджено нові молоді дерева. На даному етапі питання стоїть тільки визначення кількості цих дерев. Потім будемо вирішувати, хто буде займатися.»

Інфоіндустрія за матеріалами pik.cn.ua