У Франції епоксиконазол визнали ендокринним порушником

Французьке агентство з безпеки харчових продуктів ANSES, посилаючись на ризик препарату для здоров’я людей,заборонило продаж епоксіконазолу.

За словами ANSES, фунгіцид епоксіконазол, який використовується для обробки приблизно половини зернових культур у Франції і 70% полів під буряком. Питання про заборону цього фунгіциду ANSES підняло питання після того, як в кінці 2017 року ЄС прийняв нові правила, що стосуються пестицидів, які викликають ендокринні розлади.

«Інструкції, опубліковані в червні 2018 року на європейському рівні, встановили наукові критерії для визначення того, чи є активна речовина ендокринним порушником», – сказала керуючий директор ANSES Керолайн Семейл. «На основі нових правил ми можемо встановити і підтвердити, що епоксіконазол є ендокринною руйнівником»
У заяві ANSES йдеться, що у Франції продається щорічно 200 тонн епоксіконазолу під десятками торгових марок, що викликає заклопотаність з приводу впливу пестициду на здоров’я людей і стан навколишнього середовища.

За даними ВООЗ, ендокринні руйнівники – це речовини або суміш речовин, які порушують функції гормональної системи і, отже, шкідливі для здоров’я і репродуктивної функції, в тому числі при дуже слабких рівнях впливу.
Згадані речовини пов’язують з підвищенням рівня захворюваності на рак молочної залози, порушеннями нервової та імунної систем, аномальним зростанням і затримкою розвитку у дітей.

Як сказала Семейл, ANSES виділив епоксіконазол першим через його широке застосування, інші аналогічні речовини буде застосовано положення ЄС.

Агентство передасть своє рішення в Брюссель, який остаточно вирішить чи продовжити дозвіл на використання епоксіконазолу до квітня 2020 року.

За словами Семейл, продукти з епоксіконазолом повинні бути зняті з продажу у Франції протягом 12 місяців.

Вона зазначила, що «існують альтернативи серед класу триазолів», і що «нові речовини оцінюються на європейському рівні».

Інфоіндустрія за матеріалами afp.com

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry