У руках міжнародних інвесторів зосереджено 10% сільськогосподарських земель України

Центр екологічних ініціатив “Екодія” у партнерстві з ініціативою Land Matrix презентує інтерактивну мапу контролю сільськогосподарських земель іноземними компаніями в Україні станом на грудень 2019 року. Мета карти показати кількість угод, масштаб вже існуючої акумуляції земель іноземними інвесторами та закликати уряд до ефективного контролю за концентрацією земель через оренду чи отримання її у власність. Про це повідомляє ІА “Інфоіндустрія” з посиланням на прес-службу ГО “Екодія”.

Сьогодні зосередження земель у руках міжнародних інвесторів складає 4 мільйони гектарів, або ж 10% сільськогосподарських земель нашої країни, що дорівнює площі Швейцарії. Такий рівень контролю у руках іноземних гравців став можливим через укладення договорів оренди з власниками земельних ділянок, а також через придбання корпоративних прав компаній із землею в оренді.

“Концентрація земель агрохолдингами несе загрозу витіснення дрібних виробників із сільської місцевості, що потягне за собою зростання безробіття у селі та вимушену міграцію. Водночас держава приділяє розвитку дрібних агровиробників недостатньо уваги, а надає переваги великому агробізнесу через дотації чи відшкодування сплачених податків”, – Михайло Амосов, координатор ініціативи Land Matrix в Україні.

“Крім того, в умовах зміни клімату інтенсивне землекористування, спрямоване на отримання максимального прибутку, призведе до втрати такої важливої частини екосистеми як ґрунти. Ми рекомендуємо владі швидше налагодити ефективний контроль Держекоінспекції за землекористуванням в Україні, зокрема за компаніями, що контролюють десятки тисяч гектарів земель по всій країні”, – продовжує Амосов.

Карта дає можливість переглянути вартість оренди 1 га землі у тій чи іншій частині країни, а також дізнатися до державної або приватної власності належить ділянка. До бази заносяться дані про угоди на 200 гектар та більше. Дані значною мірою збираються з відкритих джерел. Частина угод наявних в базі не відображаються через відсутність підтверджень про підписання угод.

Карта дає можливість переглянути вартість оренди 1 га землі у тій чи іншій частині країни, а також дізнатися до державної чи приватної власності належить ділянка. До бази заносяться дані про угоди на 200 гектар та більше. Дані значною мірою збираються з відкритих джерел. Частина угод наявних в базі не відображаються через відсутність підтверджень про підписання угод.

ІА „Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry