У Теофіполі відкрили біогазову установку

В смт Теофіполь відбулося урочисте відкриття біогазової установки потужністю 5,1 МВт на території ПАТ «Теофіпольський цукровий завод», приурочене Дню енергетика. Про це повідомляє прес-служба Теофіпольської РДА.

Будівництво біогазової установки в смт Теофіполь — це насамперед складова в енергобезпеці, енергонезалежності держави. Це сотні мільйонів гривень капітальних інвестицій у розвиток економіки, за рахунок чого Теофіпольський район посідає 2-ге місце в Хмельницькій області по освоєнню капітальних інвестицій в грошовому еквіваленті 16 280 грн на 1 особу. Це створення нових робочих місць, надання додаткової роботи суміжним галузям, додаткові надходження до бюджету. Відкриття даної біогазової установки є дуже важливим чинником для поліпшення соціально-економічного розвитку Теофіпольського району.

Основним видом діяльності товариства «Теофіпольська енергетична компанія» є виробництво електроенергії. Теофіпольська енергетична компанія входить до складу групи підприємств «Україна 2001», яка займається вирощуванням зернових та технічних сільськогосподарських культур, розведенням свиней та великої рогатої худоби, переробкою цукрових буряків та виробництвом цукру.

По даній технології і своїй масштабності, дана станція є однією з найбільших у Європі. 20 грудня 2017 року «Теофіпольська енергетична компанія» приєдналася до мережі НАК «Укренерго», а вже сьогодні 90% енергії, яка виробляється, спрямовується до НАК «Укренерго». Дана станція на сьогодні повністю забезпечена сировиною і працює постійно та безперебійно.

Передбачено 2 черги будівництва біогазової установки. Першу чергу введено в дію 20 грудня 2017 року, другу чергу буде введено у першому кварталі 2018 року. Потужність першої черги становитиме 5,1 МВт/год, потужність другої черги – 10,5 МВт/год. Сировиною для виробництва електроенергії з біогазу є відходи жому бурякового з цукрового заводу. Будівництво біогазової установки здійснюється за рахунок коштів Європейського банку реконструкції та розвитку та власних коштів. Вироблена електроенергія з біогазу буде використовуватися для потреб підприємства, промислової галузі, населення району та реалізації у сусідні райони.

Інфоіндустрія