Українських аграріїв навчать, що і як вирощувати в умовах потепління

Враховуючи зміни клімату протягом наступних 10 років умови для вирощування сільськогосподарських культур в Україні можуть змінитися кардинально. Фермери вже до цього пристосовуються, вирощуючи продукцію навіть в пустелі. А чиновники готують Стратегію адаптації до змін клімату.

За підтримки ФАО та Німецько-українського агродіалогу в Міністерстві економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства готують Стратегію адаптації до змін клімату в Україні. Мета документу – розробити конкретні рекомендації та план заходів по усім галузям АПК. Попередній проект буде доступний для перегляду на сайті з 29 листопада. Про це розказала Наталія Сеперович, державний експерт Директорату стратегічного планування та євроінтеграції.

Мета документу –– визначити конкретні цілі розвитку вітчизняного АПК до 2030 року. Поки що їх шість. “Потрібно розробити конкретні рекомендації по галузям. Акцент – на адаптацію. Змінюється клімат: на моїй рідній Чернігівщині вже вирощують соняшник та інші теплолюбові культури. Тобто потепління приносить не лише проблеми, а й плюси. Потрібні нові сорти, нові технології”, – пояснила вона.

Розроблена стратегія буде включати і план заходів одночасно з конкретними пропозиціями. “Наприклад, по всій Україні масово спалюється листя. Ми вже піднімали цю проблему на рівні профспілок, громад – потрібно робити компості ями, щоб отримувати органічні добрива”, – наголосила Сеперович.

Важливо шукати нові ідеї і вивчати досвід один одного. “Клімат змінюється вже. Перелік адаптованих технологій дуже великий. Вони вже розроблені і є на сайті ФАО, якщо не виходить, зв’яжіться з нами і ми допоможемо. Комунікації на рівні громад – єдиний спосіб вижити”, – продовжила Оксана Рябченко, координатор ГЕФ-проект ФАО в Україні.

“У нас є фермер, який працює в пустелі. Коли ми показуємо це відео, нам не вірять. Це не великий урожай, але він в плюсі. Цей фермер вже адаптується до того, що там відбувається”, – наголосила Рябченко.

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry