Україна та Індонезія тепер співпрацюють у сфері карантину та захисту рослин

У Римі відбулося офіційне підписання та передача Протоколу між Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Агенцією з сільськогосподарського карантину Міністерства сільського господарства Республіки Індонезія про співробітництво у сфері карантину та захисту рослин.

Церемонія підписання та передачі Протоколу відбулася під час участі делегації Держпродспоживслужби України у 13 сесії Комісії з фітосанітарних заходів у рамках Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), яка проходить 14-21 квітня 2018 року у м. Рим, (Італійська Республіка). Українську делегацію представляють директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Андрій Челомбітко та завідувач сектору протокольного супроводу та організації міжнародних заходів Управління міжнародного співробітництва Ігор Мельник.

Андрій Челомбітко під час зустрічі з представниками компетентного органу Індонезії, Посольства Республіки Індонезія в Італії та українськими дипломатами зазначив, що рішення про підписання Протоколу про співробітництво у сфері карантину та захисту рослин було прийнято урядами обох країн. Документ розроблявся на виконання Меморандуму про взаєморозуміння між Мінагрополітики України та Міністерством сільського господарства Республіки Індонезія щодо співробітництва в галузі сільського господарства від 05 серпня 2016 року та з урахуванням інтересів взаємної охорони території держав від проникнення і розповсюдження регульованих шкідливих організмів та розвитку економічних і торговельних відносин між Україною та Республікою Індонезія.

За його словами, наступним етапом продовження двосторонньої українсько-індонезійської співпраці у сфері карантину та захисту рослин є підписання найближчим часом двох міжнародних договорів міжвідомчого характеру: домовленостей про узгодження фітосанітарних вимог щодо експорту українського зерна пшениці до Індонезії та імпорту в Україну індонезійських тропічних фруктів.

Відповідні домовленості будуть підписані між Держпродспоживслужбою та Індонезійським Агентством сільськогосподарського карантину Міністерства сільського господарства Республіки Індонезія.

«Внутрішньодержавна процедура надання дозволу Прем’єр-міністром України на підписання Головою Держпродспоживслужби зазначених домовленостей перебуває на завершальному етапі», – повідомив Андрій Челомбітко.

Інфоіндустрія за матеріалами Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry