Україна збільшує обсяг імпорту пальмової олії

У січні-травні 2019 року Україна імпортувала 90,8 тис. тонн пальмової олії загальною вартістю 59,6 млн дол. Про це повідомила Державна фіскальна служба України.

Найбільший обсяг пальмового масла було завезено з Індонезії — на 49,4 млн дол. З Малайзії було імпортовано пальмової олії на 9,1 млн дол., з Швеції — на 438 тис. дол., з інших країн — на 627 тис. дол. При цьому в січні-травні 2019 року Україна поставила на експорт 4,7 тис. тонн пальмової олії загальною вартістю 2,9 млн дол.

Нагадаємо, за підсумками 2018 року показник імпорту пальмової олії в Україну сягнув рекордних 220 тис. тонн. Українські депутати, тим часом, хочуть заборонити використання пальмової олії при виробництві продуктів харчування. Відповідний законопроект вже був проголосований парламентом в першому читанні. За словами нардепа Сергія Тригубенка, сьогодні українські виробники використовують пальмову олію з метою здешевлення виробництва продуктів харчування, зокрема молочних. Вміст «пальми» в товарах, як правило, не вказується на етикетках, що, по суті, є фальсифікацією продуктів.

Інфоіндустрія