Українські картоплярі встановлюють ділянки, вільні від карантинних організмів

 УАВК направила лист-клопотання голові Держспоживслужби України Володимиру Лапі з проханням допомогти професійним картоплярським господарствам в організації процесу встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів, що необхідно для ведення експортної діяльності, зокрема, до країн Євразійського Економічного Союзу.

За інформацією виконавчого директора Української асоціації виробників картоплі Оксани Руженкової, із регіонів почали надходити скарги від професійних овочівницьких господарств, які подавали в Херсонську фітосанітарну лабораторію заявки на встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів, проте отримали відмову інспекторів через відсутність у лабораторії необхідних для проведення дослідів тест-систем.

Держспоживслужба України 16 квітня 2018 року оприлюднила на своєму сайті звернення голови установи Володимира Лапи, який нагадав про необхідність подачі до 23 квітня 2018 року до регіональних відділень Держспоживслужби колективних заявок, а також до головної установи списків господарств, назв культур, кількості ділянок, розмірів полів тощо. Тільки після цього Держспоживслужба може розпочати і провести тендер із закупівлі тест-систем, щоби забезпечити ними регіональні лабораторії.

За порадою Держспоживслужби, УАВК провела опитування та подала необхідну узагальнену інформацію до центральної установи.

До опанування донині невідомого овочівникам, зокрема картоплярського напрямку, механізму встановлення ділянок вільних від карантинних організмів долучилося 9 господарств, які мають намір встановити в Україні 27 ділянок, що охоплюватимуть 1160 га в Херсонській (11 ділянок загальною площею 323 га), Волинській (1 ділянка на 5 га), Житомирській (6 ділянок площею 260 га), Київській (4 ділянки площею 230 га) та Чернігівській (5 ділянок площею 62 га) областях.

Держспоживслужба, в свою чергу, висловила готовність усіляко сприяти картоплярам, які єдині в Україні змогли скоординувати зусилля і підготували колективну заявку-клопотання про забезпечення фітосанітарних лабораторій необхідним видатковим матеріалом.

Співробітники Держспоживслужби в ході вирішення організаційних питань висловили занепокоєння тим, що не отримали жодного подібного запиту від громадських асоціацій, об`єднань і професійних формувань, що ставить під загрозу майбутній експорт овочів до ЄАЕС.

Інфоіндустрія за матеріалами УАВК

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry