«Укрхімтрансаміак» прогнозує зростання попиту на аміак з трубопроводу «Тольятті-Одеса» в 2019 р.

«Попит на рідкий аміак через роздавальні станції аміакопроводу «Тольятті-Одеса» у 2019-му році  збільшиться», - таку думку висловив в.о. директора ДП «Укрхімтрансаміак» на виробничій нараді з начальниками структурних підрозділів та керівниками департаментів держпідприємства. 

 

За розрахунками аналітичної агенції Інфоіндустрія в 2018 році в Україні попит на рідкий аміак вже суттєво зріс з боку сільгоспвиробників. Споживання аміаку аграрним сектором (не лише розданого з аміакопроводу), імовірно, досягнуло 120-130 тис. тонн.

 

«Як свідчать дослідження українських вчених, рік за роком аграрний ринок впевнено завойовує свою нішу на світовому ринку сільгосппродукції. Прагнення аграріїв до професійної обізнаності, поява нових технічних розробок, впровадження передових технологій – всі ці фактори породжують конкуренцію та стрімкий розвиток ринку. Як результат за останнє десятиріччя — врожайність культур у середньому зросла приблизно удвічі, але разом з тим виникає потреба у живленні ґрунту, — зауважив Валентин Шліхта. — Інтенсифікація агробізнесу є вагомим фактором, який сприяє зростанню попиту на підживлення ґрунту рідким аміаком. Використання цього методу має низку переваг: від технологічності внесення і ціни до ефективності і високої концентрації у добриві азоту (82,3% азоту)».

 

Виконуючий обов’язки керівника також зазначив, що погодні умови також мають неабиякий вплив на обсяги видачі аміаку через трубопровід. «Якщо весна буде пізньою і відбудеться раптове потепління (як це було весною 2018-го) – безумовно, це вплине на звуження періоду видачі аміаку через роздавальні станції. Але навіть за таких несприятливих природніх  умов ми очікуємо збільшення обсягів видачі рідкого аміаку на 3-5%», — резюмував Валентин Шліхта.

 

Інфоіндустрія з використання матеріалів прес-служби «Укрхімтрансаміак»