Уряд України повертає експорт в 90-ті

Україна збирається ввезти індикативні ціни на експорт агропродукції. Проект запропонований Урядом України і наразі опрацьовується в Міністерстві Агрополітики.

Історія індикативних цін йде з далекого 1994 року, а в 1996 році був виданий добре відомий Указ Леоніда Кучми №124/96. Тож індикативні це – ціни на товари, які відповідають цінам, що склалися чи складаються на відповідний товар на ринку експорту або імпорту на момент здійснення експортної (імпортної) операції з урахуванням умов поставки та умов здійснення розрахунків, визначених згідно з законодавством України.

Індикативні ціни були скасовані у зв’язку із вступом України до СОТ при Президенті Ющенко в 2008 році.

Відомо, що індикативні ціни на експорт агропродукції зразка 2024 року запровадять на пшеницю, кукурудзу, сою, ріпак, макуху, соняшник, олію соняшникову, мед, горіх, жито, ячмінь, овес, олію соєву і олію ріпакову.

Обчислення мінімальних експортних цін буде виконуватись автоматично з врахуванням цін на цю продукцію з 2019 року (за 5 років), на умовах DAP, СРТ і FOB. Для обчислення показників цін використовуються Метод міжквартильного розмаху, Квантильний метод та Виключні випадки.

З 1996 по 2008 року розробляв індикативні ціни ДП Держзовнішінформ, натомість в 2024 році розробка покладена на Міністерство Агрополітики. Ціни розроблялись та встановлювались щомісячно, фактично аналогічно мають встановлюватись і нові індикативні ціни.

Остаточне рішення ще не прийнято, але відомо, що в автоматичному режимі встановлювати мінімальні експортні ціни буде складно, тож має бути орган, що буде робити роз’яснення та регулювання розбіжностей.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry