USAID терміново виділяє $60 млн для агросектору України

USAID повідомило, що виділяє $60 млн на підтримку українського агросектору у воєнний час

Сьогодні, 3 травня 2024 року, заступниця адміністратора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  Ізобель Коулмен повідомила, що USAID виділить майже $60 млн на впровадження нової програми, яка отримала назву Harvest ( «Урожай»), яка допоможе пом’якшити вплив російської війни на сільськогосподарське виробництво в Україні та прискорити економічне відновлення України. Після прийняття минулого тижня Додаткового закону про національну безпеку Сполучені Штати також нададуть щонайменше 1,4 мільярда доларів додаткового фінансування для підтримки економічного відновлення України.

Програма має на меті допомогти українським аграріям підвищити ефективність виробництва, зробити його стійкішим і більш конкурентоспроможним під час війни, та поряд із цим закласти основу для довготривалого сталого розвитку українського агросектору. У рамках Harvest, USAID сприятиме створенню в Україні такого регуляторного та бізнес-середовища, яке розкриє потенціал для інновацій та допоможе залучити ресурси приватного бізнесу, аби допомогти українським агровиробникам і далі годувати свою країну та багато інших країн світу.

Під час заходу, присвяченого започаткуванню програми, пані Коулмен підкреслила важливість українського сільського господарства як для економіки країни, так і для продовольчої безпеки у всьому світі. Попри розв’язану Росією жорстоку війну та спроби знищити українські землі й інфраструктуру експорту с/г продукції, агросектор і далі залишається одним із головних рушіїв української економіки; у 2023 році він забезпечив понад 60% надходжень від експорту товарів.

Програма Harvest стане одним із елементів створеної USAID унікальної «Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні» (AGRI-Україна). Починаючи з липня 2022 року,  USAID вклало до неї ресурси обсягом понад 350 млн, та залучило ще більш як $370 млн з боку приватних партнерів та інших донорів – пропонуючи модель дієвої співпраці з приватним бізнесом. Підтримка AGRI-Україна охоплює вже понад 32% зареєстрованих в Україні с/г виробників, які отримують насіння, добрива, засоби захисту рослин, можливості для зберігання врожаю, доступ до фінансових ресурсів та інші послуги. Це допомогло понад 14 тис. українських аграріїв зібрати врожай 2022 та 2023 рр. і провести посівну 2024 року.

USAID пишається тим, що надає свою підтримку у зміцненні аграрної галузі, яка є життєво важливою для України. Ми і далі допомагатимемо українським аграріям будувати заможне майбутнє, на яке заслуговують усі українці, і яке вони бачать для своєї рідної країни.

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry