Усі аспекти вирощування горіхів розглянуть на Україно-американській конференції

Вже третій рік поспіль ВГО «Українська горіхова асоціація» співпрацює з проектом ІТС (International Trade Centre) в Україні «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки» з загальною метою — покращення позиціонування та підвищення ефективності просування української горіхової продукції на світових ринках.         Конкретні кроки співпраці – участь делегацій Української горіхової асоціації в світових виставках GULFOOD (Дубай, ОАЕ), ANUGA-2021 в Кельні (Німеччина), на яких підтверджена реальна можливість ЕКСПОРТУ ЯКІСНОГО СОРТОВОГО ГОРІХУ та ФУНДУКА, вирощеного в промислових садах України, за цінами вище, ніж складені середні ціни в Україні.

Для стабільного вирощування якісних горіхів, фундука потрібен професійний підхід до технології вирощування цих культур. Тому, Горіхова асоціація та проект ІТС почали освоювати новий напрямок співпраці — обмін передовим досвідом по розвитку промислового горіхівництва в зарубіжних країнах. Зокрема з фундука, промислові площі якого в Україні вже третій рік поспіль зростають найбільш швидко.

Та й на світовому горіховому ринку, обсяг імпорту серед горіхоплідних культур, відповідно до аналізу, зробленому фахівцями ІТС, — фундука за останні три роки показує суттєву позитивну динаміку. В зв’язку з цим, на світовій мапі фундукового садівництва починають з’являтись нові виробники – один з них, це Україна. Але одним з найосвічених, озброєних сучасними технологічними підходами та технологіями є промислові сади в Орегоні (США).

Наразі відомо, що сьогодні в штаті Орегон (дев’ятий штат за площею в США) сконцентрована практично вся фундукова промисловість США. В свою чергу, Державний Університет штату Орегон (Oregon State University, OSU), заснований ще в 1868 році, на сьогодні є найбільшим університетом штату (довідково: працівників OSU — 2248 осіб, річний бюджет університету — 1,1 млрд.$) та разом з дослідною станцією дорадчої служби штату Орегон мають значний досвід, суттєві досягнення в сфері розробки нових сортів, технологічних схем вирощування промислових садів фундука.

Тому ідею привести в Україну відомого наукового спеціаліста, з одного боку, так і досвідченого практика-новатора, з іншого, проект ІТС та Горіхова асоціація розпочали цього року. Адже візити таких ПРОФІ плануються заздалегідь наперед.

Одним з таких фахівців світового рівня, який поєднав науку та практику в промислових орегонських садах є почесний професор Орегонського Університету пан Росс Пенхаллегон (Ross Penhallegon), який має достатній досвід створення та обслуговування високоінтенсивних садів, вже перевірений та підтверджений наукою в об’єднанні з промисловими садами в інших країнах,

Крім цього, пан Росс Пенхаллегон (Ross Penhallegon) має досвід роботи у дорадчій службі при Вашингтонському державному університеті (WSU), консультує виробників промислового садівництва з питань:

— основні принципи та правила обрізки дерев і кущів, щеплення;

— органічне та традиційне виробництво;

— діагностики проблем рослин;

— застосування пестицидів;

— визначення потреби в добривах, внесення добрив;

— зрошення;

— рекомендована відстань між деревами.

Напрями наукових досліджень пана Росса Пенхаллегона:

— хвороби плодових рослин, зокрема, захворювання фундуку;

— дослідження східного опіку горіхоплідних культур (Eastern Filbert Blight, EFB);

— дослідження показників якості води;

Перемовини проекту ІТС разом з Горіховою асоціацією відносно участі міжнародного фахівця пана Росса Пенхаллегона (Ross Penhallegon) у проведенні конференції для українських спеціалістів та працівників горіхової галузі закінчилися УСПІШНО.

В зв’язку, з приїздом пана Росса Пенхаллегона в Україну та його участі у проведенні українсько-американської конференції (буде здійснюватися синхронний переклад виступу, відповідей на запитання, дискусії), Українська горіхова асоціація оголошує про проведення УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ 4 лютого 2022 року.

Конференція відбудеться у головній садівничий залі України – в актовій залі Інституту садівництва НААНУ.

Вже обумовлено, що пан Росс Пенхаллегон виступить з двомя доповідями (наразі основні тези доповідей додатково уточуються).

Структурно конференція буде складатиметься з трьох сесій по загальним напрямкам:

  1. Розвиток промислових фундукових садів, організація переробки, реалізація
  2. Розвиток промислових мигдалевих садів
  3. Організація створення сортових горіхових партій, переробка та експорт

Наразі тематики виступів окреслені та обговорюються з конкретними відомими спікерами.

Робоча назва конференції:

ГОРІХОВА УКРАЇНА. НАЗУСТРІЧ ГЛОБАЛЬНИМ ВИКЛИКАМ.

Реєстрація – 09.00год. начало конференції – 10.00год., обід 13.00 -14.00год., дискусійний час 16.30 – 17.30год., закінчення конференції – 17.30год

Реєстрація для участі в УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ 4 лютого п.р. триває.

З умовами участі в конференції Ви зможете ознайомитись на сайті Української горіхової асоціації: https://ukr-nuts.com.ua/

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry