В Агрейн підвели підсумки року за врожайністю гібридів кукурудзи та соняшника

В агропромисловій групі «Агрейн» підвели підсумки року та назвали найбільш врожайні гібриди соняшнику і кукурудзи за результатами вирощування цього сезону. Про це повідомив Тарас Корнієнко, заступник головного агронома компанії.

За його словами, цього року найкращу залікову урожайність по підприємству показали такі гібриди кукурудзи:

ДКС 4608 — 9,8 т/га
ДКС 3939 — 12 т/га
ДКС 4408 — 8,7 т/га
ДКС 4351 — 7,2 т/га
ДКС 4014 — 8,6 т/га
П 9241 — 10,3 т/га
НК Луціус — 8,9 т/га
НК Кобальт — 9 т/га
Адевей — 8,5 т/га
ЛГ 30352 — 7,5 т/га
«Соняшник цього року сіяли в основному 3 гібриди: НК Бріо, який дав 4 т/га, у Харківській області СИ Купава (3,3 т/га) та СИ Кадікс (2,9 т/га). По кукурудзі ми все ж цей рік фактично 50% перейшли на селекцію Dekalb (Monsanto), тому що ці гібриди в цьому році, а він складний був по урожайності, найкраще себе проявили. Тому акцент буде саме на цю селекцію. Найкраще вони себе проявили в умовах посухи. По соняшнику поки що поза конкуренцією селекція Syngenta, альтернативи я на даний час не бачу», — каже Тарас Корнієнко.
Фахівець зазначив, що у компанії взагалі застосовують лише гібриди селекції провідних світових виробників насіння. Лише озиму пшеницю сіють українських сортів.

«Але в цьому році в Харківській області вирішили спробувати на невеликій площі, біля 1000 га, кукурудзу української селекції Маїс, гібрид ДМС Гроно. Спробуємо посіяти, подивимось, що буде. Ми намагаємось знайти оптимальні рішення, щоб у посушливих умовах не нести великих витрат. Українське насіння — це мінімум $50-60 на гектар економії, а по урожайності у посушливих районах ми не очікуємо більше 5-6 т/га. У посуху вся кукурудза, будь-якої селекції, не дасть більше цих показників. Тому що кліматичні умови регіону не сприяють вирощуванню кукурудзи, але альтернативи у сівозміні, якщо є проблеми з вовчком, поки що крім кукурудзи немає. Тому треба максимально ефективно використовувати фінансові ресурси, в тому числі і по гібридах кукурудзи. А у більш сприятливих для культури регіонах — Житомирщина, Черкащина, Чернігівщина — ми робимо ставку на топ-гібриди і отримуємо гарний результат», — розповів керівник департаменту виробництва та розвитку сільського господарства.

 

Інфоіндустрія

за матеріалами superagronom.com