В “Епіцентр Агро” корегують проведення агротехнологічних робіт із врахуванням погодно-кліматичного фактору

«Епіцентр Агро» влітку відсіяв ріпак, а зараз завершує посів озимої пшениці. В 2020/2021 маркетинговому році посівні площі під цією с/г культурою складатиме 16 тис. га.

Одразу після збирання с/г культури-попередника озимої пшениці була проводена якісна підготовка ґрунту. Наразі спеціалістами агрохолдингу розроблена модельна схема управління ценозом посівів озимої пшениці – у цій осінній посівний кампанії впроваджені її елементи в залежності від попередника, терміну посіву, сорту, реакції на кущення та природної родючості і агрофонів. На 90 % посівних площ культури озимої пшениці отримані дружні та рівномірні сходи.

Посівна площа ріпаку  становить 9,3 тис га.  Посівна кампанія озимого ріпаку під урожай 2021 року в агроходингу тривала з 27 липня по 18 серпня з впровадженням всіх необхідних агротехнологічних процедур. Зокрема, на добре розвинутих посівах проведено внесення ЗЗР, ретардантів, борвмісних інгредієнтів.

«Під час догляду за посівами ріпаку   в агрохолдингу відпрацьовується пілотний проект диференційованого внесення ретардантів  в масиві одного поля в залежності від фази та стану розвитку, – поділився Богдан Черемха, заступник керівника департаменту з аграрних питань, директор з виробництва холдингу «Епіцентр Агро». – На площі 1,4 тис. га, де були отримані запізнілі сходи через недостатність вологи, для стимуляції активного росту рослин проводяться цілеспрямовані агротехнічні заходи: внесення композиції з амінокислот, мікроелементів, засобів захисту рослин. А також – додаткове підживлення водним розчином азотних та борвмісних добрив.

На сьогодні, після достатніх опадів, на підприємствах агрохолдинга проводиться активний осінній обробіток ґрунту, здійснюється локальне внесення комплексних мінеральних добрив та внесення безводного аміаку. Цим процесам передувала обов’язкове дослідження грунтів у власній агрохімічній лабораторії  – відбір ґрунтових зразків та визначення в них вмісту елементів живлення та родючості.

В «Епіцентр Агро» запроваджено виробничий проект з глибокого механічного рихлення – розщільнення ґрунтів на тих земельних ділянках, які знаходяться в обробітку агрохолдингу. І цьому передує робота з визначення показників щільності та залягання зони ущільнення  і паралельно створюється єдина база всього земельного банку холдингу за даними показниками.

 

ІА “Інфоіндустрія”

 

 

 

 

 

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry