В областях України триває захист угідь від гризунів

Через сприятливі погодні умови та достатню кормову базу повсюди створилися передумови зростання щільності популяції мишоподібних гризунів.Ріст чисельності та міграція яких спостерігається повсюди. На гектарі озимих ріпаку, подекуди пшениці, жита та ячменю нараховується 1-3 жилих колоній. У багаторічних травах, неорних землях, полях після кукурудзи, соняшнику, овочевих культур гризунами за чисельності 1-3, макс. 5-6 (Вінницька, Закарпатська, Запорізька, Полтавська, Харківська, Херсонська, Чернівецька, Чернігівська обл.), колоній гризунів на гектарі (багаторічні трави) в кожній 4-7 жилих нір.
Першочерговим в обмеженні чисельності гризунів – вчасна та якісна зяблева оранка. Збереження сходів озимих культур забезпечує своєчасне виявлення та знешкодження гризунів у разі 3-5 і більше жилих колоній на гектарі проводять
обробки дозволеними до використання родентицидами.

У переважній більшості областей розпочато захист сільськогосподарських угідь від мишоподібних гризунів. На сьогодні від цих шкідників проведено захист на площі всього 83 тис. га (в 2018 році – 86 тис. га), з яких озимих зернових культур оброблено близько 21 тис. га (в 2018 році – 32 тис. га).

Як видно з діаграми, найбільше захист сільгоспугідь від мишоподібних гризунів проведений в господарствах Запорізької (31,5 тис. га), Хмельницької (21,2 тис. га) та Тернопільської (16,4 тис. га) областей.

Інфоіндустрія за матеріалами Держпродспоживслужби

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry