В США хочуть заборонити продаж дронів DJI

Найбільший китайський виробник дронів ризикує потрапити під удар Конгресу.
У п’ятницю, 14 червня, Палата представників Конгресу США ухвалила заборону на майбутній продаж дронів DJI у США, що робить заборону DJI швидше, ніж ні. «Закон про протидію безпілотникам CCP» є частиною Закону про дозвіл на національну оборону Сполучених Штатів 2025 року (NDAA FY25), основного щорічного законодавчого акту, який розподіляє витрати на оборону на наступний рік.
Виробник безпілотників DJI базується в Китаї та контролює понад 70% світового ринку безпілотників, що загрожує законодавцям США. Як ми вперше повідомляли в квітні, 6% акцій DJI знаходяться в руках китайських державних компаній, що призвело до побоювань щодо чорних дверей китайського уряду, ризиків національній безпеці та інших побоювань щодо китайського стеження за допомогою дронів компанії. І, звісно, є більш реальне занепокоєння законодавців США щодо того, що успіх DJI продовжуватиме зміцнювати китайську економіку.
Еліза Штефанік, представник республіканців із Нью-Йорка, яка є спонсором закону проти DJI, сказала про безпілотники: «DJI представляє неприйнятний ризик для національної безпеки, і настав час вивозити з Америки безпілотники, виготовлені комуністичним Китаєм». Звичайно, цей неприйнятний ризик, здається, не збентежив військовий і поліцейський комплекс США, який загалом схиляється до використання дронів у правоохоронних органах. Продукти DJI також використовувалися у війні Росії проти України, і цього побоюються законодавці США, хоча DJI засудила будь-яке військове використання своїх безпілотників.
Закон про протидію безпілотникам КПК (CCP), а також низка інших законів про домашніх тварин і основних культурних війн, поховані в складках цьогорічного Закону про дозвіл на національну оборону. NDAA має ухвалюватися щороку, хоча певні політичні дії можуть затримати його прийняття, і обидві палати Конгресу Сполучених Штатів (Палата представників і Сенат) перенесли законопроект про витрати на початкові етапи. Палата представників повністю прийняла законопроект, включно з Законом про протидію безпілотникам КПК (CCP), і тепер ми чекаємо, поки Сенат прийме його версію, щоб вони могли бути об’єднані та підписані президентом Байденом.
Поточний стан законодавства не забороняє використання вже придбаних дронів DJI у Сполучених Штатах, лише продаж продукції DJI у США. Це призведе до виключення найпопулярніших і найефективніших дронів, які використовуються в Сполучених Штатах. Незважаючи на те, що законопроект популярний у Конгресі, він все ще має шанси бути зупиненим. Занепокоєні жителі США, які не погоджуються із законопроектом, повинні зв’язатися зі своїми сенаторами США та попросити вилучити Закон про протидію безпілотникам КПК (CCP) із NDAA.
Незважаючи на те, що заборона DJI не є таким прямим нападом на Китай, як деякі кроки, пов’язані з торговою війною США та Китаю за напівпровідники , вона буде відповідати традиції мит і заборон проти успішних китайських компаній у США. Більшість заборон впливає на найбільш комерційно успішні компанії та організації. від експлуатації в США, хоча законодавці стверджують, що метою є безпека, а не торговий конфлікт. Держсекретар США Ентоні Блінкен нещодавно стверджував: «Ми зосереджені лише на найбільш чутливих технологіях, які можуть становити загрозу нашій безпеці. Ми не зосереджені на припиненні торгівлі чи стримуванні чи стримуванні Китаю.
За матеріалами tomshardware.com

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry