В Україні розпочали запроваджувати технологію внесення у ґрунт біочару у якості добрива

В Україні розробили та запроваджують нову технологію поліпшення структури та загальної врожайності ґрунтів шляхом внесення у них біочару – активованого деревного вугілля, яке є органічним структурним модифікатором ґрунту. Ця органічна речовина хімічно нейтральна, здатна добре вбирати та поглинати вологу та поживні речовини, абсорбувати та нейтралізувати шкідливі хімічні речовини, знижувати кислотність ґрунту та збільшувати накопичення у ньому вуглецю. Про це «Інфоіндустрії» розповів керівник проекту з виготовлення біочару Володимир Бунецький.Оскільки біочар є природним акумулятором шкідливих неорганічних речовин, більш ефективним за хімічні неорганічні сорбенти, внесення його у ґрунт сприяє збільшенню мікробіоти. Досліди показали, що для підвищення врожайності біочар є дуже ефективним у поєднанні з неорганічними добривами. Біочар каталізує ґрунтові процеси, поліпшує структуру поверхневого шару ґрунту та його водопроникність. Завдяки застосуванню біочару можна зменшувати загальну норму внесення добрив на 30-50%, оскільки він сприяє переведенню поживних речовин у доступну для рослин форму, накопичує їх та віддає рослинам тоді, коли вони цього найбільше потребують.

Поки що в Україні вироблено лише близько 6 тонн якісного біочару. Володимир Бунецький повідомив, що виробничі потужності підприємства будуть доведені до 240 тонн на місяць. Технологія виробництва включає декілька етапів: із деревини або іншої біомаси виготовляють деревне вугілля, потім його активують. При цьому у біомасі у процесі активації розкриваються пори, які потім вбиратимуть вологу та корисні елементи живлення із ґрунту та повільно віддаватимуть їх рослинам. Норма внесення біочару залежить від стану та структури ґрунту та становить від 200 кг до 6 т/га. Для чорноземів – по 200 кг/га, для піщаних ґрунтів – 6 т/га, для глиняних ґрунтів – близько 2 тонн/га.

Зараз триває розроблення перспективного напрямку-технології виготовлення быочару с агро-біомаси (сорго,кукурудза,конопля та енергетичні багаторічні рослини)

Форма виготовлення органічного добрива – порошок, проте на замовлення біочар можна гранулювати.

Бум використання біочару у якості органічного добрива протягом останніх десяти років спостерігається у США, Австралії, Канаді та Бразилії. Великий попит на нього проявляють аграрії Європи. На жаль, в Україні про нього ще мало хто чув. Початок повномасштабного виробництва заплановано на весну 2021 року. Володимир Бунецький вважає, що першими застосують технологію з внесенням біочару тепличники та овочівники, згодом вона пошириться також і на зернові культури.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry