В Україні відсутні державні програми зі збереження ґрунтів

Різке зниження кількості органічних добрив, вивезення з полів соломи, спалювання пожнивних решток призвело до різкого зниження кількості органічних речовин в ґрунті. Це є один з видів деградації ґрунтів, яким охоплено 43 % ріллі в Україні.

Про це йшла мова під час науково-практичної веб-конференції “Національний виклик: деградація грунтів чи відновлення їх роючості”.

В сучасних умовах солома – це джерело поповнення органічних речовин у ґрунті. Але, залежно від кількості джерел, залучених до кругообігу енергії в екосистемі, частина соломи може вилучатись для інших господарських потреб. Кількість вегетативної маси, яку можна вилучити з агроекосистеми, розраховують за методикою, розробленою доктором с.-г. наук Тараріко Ю.О.

Моніторинг показників родючості грунту в Україні проводить ДУ “Інститут охорони грунтів України”. Результати роботи є на їх сайті. Проте централізованої роботи по поліпшенню родючості грунтів не проводиться. Лише рекомендації від науково-дослідних установ. Так само відсутні на державному рівні програми, які б фінансово або ще якось стимулювали власників сільськогосподарської землі переходити на дружні для збереження грунтів технології.

Методи відновлення грунтів залежать від типу деградаційних процесів, які мали місце. Загалом, якщо мова йде про грунт, як компонент екосистеми, а не як засіб виробництва у аграрному секторі, то найефективнішим способом є натуралізація. Крім того, важливим є застосування у сівозміні проміжних культур як сидерату (за можливості), внесення органічних добрив, повернення з добривами до ґрунту біогенних елементів, винесених урожаєм, застосування біологічних препаратів для покращення доступності елементів живлення.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry