01.02.2019
Запаси селітри в січні поповнились на 76 тис. тонн імпорту та 90 тис. тонн власного виробництва. За розрахунками ІА Інфоіндустрія, станом на 1 березня 2019 року очікується дефіцит аміачної селітри в обсязі 12-15%, дефіцит скорочується, все ж не буде закритий в повному обсязі. Запасним виходом для аграріїв стане можливість підживлення іншими азотними добривами, аграрії чекають кінця морозів. Вже через тиждень морози можуть піти на спад і визначиться стан озимини, а разом з ним і необхідність підживлень і внесення нітрату амонію.
Як стверджує аналітик ринку добрив ІА Інфоіндустрія, Дмитро Гордейчук, селітра дуже активно купується на заході країни, висока активність на півдні. Відвертого перенасичення ринку в регіонах немає, але південь забезпечений на 85-90%. За свідченнями трейдерів є окремі регіони в центрі та на сході країни, де селітри купили не більше 20-25% від потреби на весну. На вітчизняних заводах за останній тиждень вдвічі зріс самовивіз селітри, наразі від 500 до 700 тонн щодня, а на наступному тижні, чекаємо 1000 тонн щодня з заводу. Працює два заводи, Рівнеазот та Черкаський Азот.
Зі складів трейдерів темпи продажів зросли, в окремих випадках до 250-300 тонн на добу. Великі складські мережі звітують про продажі по 2500 тонн на добу (з усіх складів).
Таким чином активний сезон купівлі аміачної селітри розпочався.
Інфоіндустрія
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: