В Україні зростають темпи імпорту спеціальних добрив

Однозначно можна сказати, що темпи імпорту спеціальних добрив зростають з кожним роком. Що можна пояснити більшою обізнаністю людей щодо застосування спеціальних добрив, модернізацією сільськогосподарської техніки, що дозволяє вносити дані добрива, а також зміною кліматичних умов на більш посушливіші, що спонукає сільгоспвиробників використовувати листові добрива, антистресанти та коректори росту, для того щоб отримати хороший урожай.

За даними ІА “Інфоіндустрія”, стосовно простих солей: динаміка імпорту, а також об’єми імпорту таких добрив як сульфату калію, монокалійфосфату, магнієвої, калієвої та кальцієвої селітри зберігаються на рівні минулого року. А от що стосується імпорту водорозчинного моноамонійфосфату, то цей показник значно зріс, за 4 місяці 2018 року його було імпортовано в 3,7 рази більше чим за весь 2017 рік і цей показник досягає майже 2 тис. тон. Що стосується імпорту сульфату магнію, то його об’єми імпорту також зростають, за 4 місяці 2018 року було імпортовано такий самий обсяг як за весь 2016 рік, а також перше півріччя 2017 року. Даний показник перевищив 35 тис. тон.

Стосовно імпорту водорозчинних листових добрив маємо також тенденцію до збільшення імпорту. Так об’єм імпорту за 4 місяці 2018 року уже перевищив показник в 22 тис. тон. Для порівняння в 2016 році за весь рік даний показник становив 18,5 тис. тон, а в 2017 році – 27 тис. тон.

Така сама тенденція спостерігається і на ринку ґрунтових спеціальних добрив з мікроелементами. За 4 місяці 2018 року було імпортовано майже 100 тис. тон. За 2016 рік було імпортовано 75 тис. тон, а в 2017 році – 190 тис. тон.

Хотілось би також окремо виділити мікрогранульовані добрива. Даний вид добрив набирає популярності серед сільгоспвиробників. За 4 місяці 2018 року було імпортовано більш ніж 4 тис. тон. Для порівняння можу сказати, що імпорт в 2016 році становив 2,5 тис. тон, а в 2017 році даний показник перевищив 6 тис. тон.

Також хотілось би відмітити, що на українському ринку мікрогранульованих добрив з’явилася новинка від італійського виробника Puccioni, а саме добриво Rocket з співвідношенням азоту і фосфору 12:42.

Також з’явилися новинки серед водорозчинних добрив, а саме виробництва австрійської компанії Hechenbichler : регулятор росту AMALGEROL на основі морських водоростей. Також іспанська компанія ESTABLECIMIENTOS HEFE представила широкий асортимент своєї продукції.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry