22.07.2024
У понеділок 22 липня Рада ЄС ухвалила правила щодо маркування добрив. Окрім фізичного, запроваджують цифрове маркування продукції у вигляді штрих–коду чи QR-коду. Це призначено для покращення читабельності етикеток і спрощення процедур.
Нові правила оновлюють існуючі правила маркування добрив в ЄС. Вони пропагують використання цифрових етикеток на добривах – вони у вигляді штрих-коду або QR-коду направлятимуть користувача на веб-сайт, де буде доступна інформація на етикетках.
Кодування впроваджується з метою покращити читабельність маркування, полегшити його оновлення – у разі будь-яких змін просто введіть нову інформацію на сторінці, замість друку абсолютно нових етикеток – і значно скоротіть витрати на маркування, бюрократію та вплив на навколишнє середовище. Крім того, як зазначають законодавці ЄС, на цифровій етикетці може зберігатися набагато більше інформації, ніж на фізичній, останній може виявитися важко читати, особливо у випадку невеликих упаковок.
Однак, як повідомили в Раді ЄС, запровадження цифрових міток не означатиме скасування фізичних міток – їх все одно можна буде використовувати там, де це необхідно. Тим більше, що, як зазначалося, не всі жителі ЄС мають однаковий рівень цифрових навичок. Це залежить від соціальної групи та віку, а це означає, що деякі люди можуть мати труднощі з розумінням принципу роботи цифрових етикеток або можуть не мати пристроїв для їх читання.
Нові правила набудуть чинності через три дні після публікації в Офіційному журналі ЄС. Цифрова етикетка буде дійсна щонайменше 10 років після виходу продукту на ринок. Цифрове маркування також можна буде використовувати для товарів, що продаються оптом, за умови, що необхідна інформація, також у фізичній формі, буде розміщена на видному місці в точках продажу. Комісія ЄС матиме право оновити вимоги до цифрового маркування.
Деякі товари в ЄС, зокрема акумулятори, вже мають цифрове маркування. Також розглядається їх впровадження для миючих засобів, косметики та хімічних речовин. За підрахунками, спрощення обов’язку маркування заощадить до 57 тис євро щорічно для великих компаній і 4,5 тис євро для малих і середніх підприємств.
За матеріалами farmer.pl
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: