Вартість NPK добрив зросла в декілька разів

За останні місяці вартість NPK добрив зросла в декілька разів.

Особливо відчутно зростання по співвідношенні вартості готової продукції (кукурудзи та соняшнику) до вартості добрив, що застосовуються для їх  вирощування.

Рівно рік тому коефіцієнт співвідношення кукурудзи до NPK 16:16:16 складав близько 1,95, вже зараз, цей коефіцієнт дорівнює 6,55, що у 3,3 рази більше за показники 2021 року.

У співвідношенні соняшнику до NPK 10:26:26 ситуація трохи інша,  у 2021 році коефіцієнт складав 1,08, а на даний момент дорівнює 2,27, що у 2 рази більше.

Тобто аграріям потрібно виростити і продади в 3,3 рази більше кукурудзи, щоб купити тонну нітроамофоски, а по діамофосці – в 2,27 разів збільшити обсяг соняшнику щоб купити добрива. Таке співвідношення по кукурудзі особливо невигідне, тож як аграрії будуть виходити із важкого співвідношення?

Але не так все просто. Як повідомляє Інфоіндустрія, навіть за цих умов, купити добрив багато одразу не вдасться, адже ланцюжки постачання розірвані. Імпортери не здатні сформувати велику партію ще й через дороговизну добрив і відсутність належних обсягів коштів на закупівлю.

Повідомив Дмитро Гордейчук в прямому ефірі на AgroFM сторінці у Facebook: “За попередніми оцінками, Україна спожиє тільки третину (близько 35%) від попередніх обсягів NPK добрив на літо та осінь 2022 року.”

Слідкуємо за цінами на добрива і сподіваємось на позитивні зрушення!

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry