15.12.2022
Українська аграрна галузь потенційно може виробляти 7,8 млрд м3 біометану на рік.
Наразі ЄС виробляє 3,6 млрд м3 біометану на рік, Україна може збільшити цей обсяг на 1 млрд м3 до 2030 року. Загальний потенціал виробництва біометану в Україні оцінюється в 9,7 млрд м3/рік, з яких АПК може виробляти 7,8 млрд м3/рік.
Про це розповів голова Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) та засновник благодійного фонду SAVEUA Андрій Дикун польському виданню magazynbiomasa.
“У загальній структурі виробництва біометану в ЄС агропромисловість забезпечує 38%. Ця цифра складається з сільськогосподарських залишків, включно з навозом, пожнивними залишками та послідовними культурами. У деяких країнах ця цифра перевищує 80% – у Франції, і навіть 90% – у Данії. 70% території нашої країни припадає на сільськогосподарські землі, а отже, ми можемо стати однією з країн лідерів з виробництва біометану”, – коментує він.
Розрахунок обсягу потенційного виробництва біометану агропромисловим комплексом України (7,8 млрд м3/рік): потенціал охоплює біометан з відходів і побічної продукції – 3,8 млрд м3, із силосу кукурудзи – 2,7 млрд м3, а також з інших відходів тваринництва та переробної промисловості – 1,3 млрд м3.
За оцінками експертів, повна собівартість товарного біометану, з урахуванням виду сировини для виробництва біогазу, потужності установки і вартості логістики до кінцевого споживача, може коливатися від 300 до 1200 євро/1000 м3. Тоді як вартість природного газу на європейських хабах наприкінці цього літа сягала 3400 євро/1000 м3.
Розвиток ринку біометану сприятиме декарбонізації газового сектору і дасть змогу зменшити залежність від імпорту викопних енергоресурсів, та навіть більше того – відкрити експорт до Євросоюзу.
Звісно, на розвиток сектору впливає військова агресія рф в Україні, через що у сектору знижені можливості зростання. Попри всі складнощі, український уряд підготував усю необхідну законодавчу базу, а 30 потенційних гравців ринку станом на жовтень уже запросили технічні умови на підключення до газової мережі, серед них одразу кілька агрохолдингів.
Читайте нас у Telegram
Пов’язані теми: