Ventum – єдина ланка між грядкою і супермаркетом

Цей самохідний комбайн, який розробила і виготувала компанія HORTEC Sri, виборов Срібну медаль Agritechnica-2019. Комплекс є першою машиною, яка об’єднує кілька етапів збирання: власне збирання, доробку, зважування та упакування в одному автоматизованому процесі, зменшуючи залежність фермера від ручної праці.

Після збирання зрізані рослини транспортуються через конвеєрну систему із стрічками, які рухаються різними стрічками у напрямку обробки. Завдяки цій системі врожай розподіляється рівномірно. Побічні предмети відділяються потоком повітря на сусідню стрічку через отвір шириною 30 см. Очищена, зважена та упакована в ящики зелень автоматично надходить в транспортний засіб.

Випробування, проведені у фермерських господарствах Європи показали високу надійність агрегату та його економічну ефективність. Завдяки цій машині фермер одразу виходить  на вищу сходинку у виробничій ієрархії, претендуючи одразу на співпрацю з великими супермаркетами та експортними компаніями. Продуктивність цієї машини на 50% вища проти аналогів. Управляється одним оператором, сидіння для якого розташоване над ріжучою балкою.

Інфоіндустрія