Весна не за горами, або Що потрібно знати про стан озимих культур

Аномально тепла зима цього сезону не може не вплинути на стан посівів озимих культур. Тому до наслідків фахівці рекомендують розпочати готуватися вже зараз.

«Фітосанітарний стан посівів дійсно значною мірою залежить від погодних умов, – підтверджує керівник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин» Володимир Конограй. – А агрокліматичні умови, що склались у зимовий період цього сезону на більшості територій, сприятимуть розвитку хвороб і шкідників, які будуть загрожувати сільськогосподарським культурам. Тому для збереження врожаю озимих пшениці, ріпака та інших культур і забезпечення його якості в подальшому важливо провести оцінку фактичного фітосанітарного стану культур у різні фенологічні і календарні строки, а також оперативно на виявлені проблеми зреагувати».

Фітосанітарний моніторинг включає в себе комплексне обстеження, яке дозволяє оцінити фізіологічний стан рослин, ступінь ураження їх хворобами та пошкодження шкідниками.

А перевага лабораторного аналізу відібраних рослин озимих культур, відзначає вчений, в тому, що дозволяє точно виявити збудників борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей та інших хвороб, а також пошкодження шкідниками. Таким чином, знаючи проблему, можна працювати над її вирішенням.

В «Інституті здоров’я рослин» не лише досліджують рослинний матеріал на наявність збудників грибкових хвороб і ушкодженість шкідниками, але й проводять діагностику дефіциту мінерального живлення, виявляють залишкові кількості пестицидів і нематоди. Такий комплексний підхід дозволяє забезпечити повноцінний захист і підживлення молодих посівів.

 

Інфоіндустрія за матеріалами компанії “Укравіт”

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry