Власники худоби на Івано-Франківщині виступають за створення забійних пунктів

На Івано-Франківщині учасники громадських слухань на тему «Організація подвірного забою тварин з метою їх подальшої реалізації» висунули пропозицію скоротити строк дії мораторію на заборону подвірного забою, запровадити державну програму кредитування будівництва та обладнання забійних пунктів і програми страхування поголів’я тварин.Під час заходу зазначено, що на законодавчому рівні ще в 2005 році прийнято рішення заборонити подвірний забій з метою забезпечення належної якості продукції, а з 1 січня 2010 року цей закон мав набрати чинності. Його було прийнято з метою імплементації вітчизняного законодавства до європейський норм та забезпечення поступового входження нашої держави до світової організації торгівлі.

Впродовж 2005-2010 років очікувалися якісні зміни, зокрема створення нових забійних цехів, які б відповідали європейським стандартам. Однак цього не відбулося і дію мораторію було продовжено до 2025 року. Але в умовах загрози інфекційних захворювань тварин, зокрема проблеми африканської чуми свиней, у громадян виникає питання в доцільності затягування тривалості мораторію на подвірний забій, що становить приховану загрозу для якості продуктів тваринного походження.

До учасників слухань доведено переваги забою на спеціалізованих бойнях, економічні затрати селян – власників худоби на їх забій, транспортування, продаж, а також детально проаналізовано можливості проведення забою сільськогосподарських тварин (свиней та ВРХ) на ліцензованих бійнях Івано-Франківської області при відміні подвірного забою.

Громадські слухання відбулися за ініціативи громадської організації «Крок у наше майбутнє», Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів, за підтримки облдержадміністрації та Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

У слуханнях взяли участь мешканці області, представники обласної державної адміністрації, Департаменту агропромислового розвитку ОДА, підприємці, що здійснюють забій тварин для продажу на агропромислових ринках області, власники забійних пунктів, представники ЗМІ та громадських організацій.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry