Всесвітній спад ентомофауни

Сільське господарство ставить під загрозу існування комах

Нинішні тенденції можуть привести до повного зникнення комах на нашій планеті.

На сьогодні популяція 40% видів комах зменшується, а третина видів вже належить до таких, які перебувають в небезпеці. Темпи зникнення комах в 8 разів випереджають темпи зникнення ссавців, птахів і плазунів. Щороку популяції комах зменшується на 2,5%, що може привести до їх повного зникнення за 100 років.

Причиною такого явища є способи створення продуктів харчування людиною. Особливо небезпечним для комах є використання пестицидів в сільському господарстві. Зникнення комах відразу ж позначиться на багатьох видах птахів, плазунів і земноводних, для яких дані тварини є основною базою для харчування.

Найбільше, як показали дослідження, зменшилася популяція метеликів, бджіл і жуків. Більшість досліджень проводилися в США і Великій Британії, а також окремі випадки вивчалися в КНР, ПАР, Австралії, Бразилії.

Основними факторами зниження чисельності видів є важливість:

— втрата середовища проживаннята

— перехід до інтенсивного сільського господарства та урбанізація ;

— забруднення, головним чином, синтетичними пестицидами та добривами;

— біологічні фактори, (включаючи патогени);

— зміна клімату .

Переосмислення існуючих методів ведення сільського господарства, зокрема серйозне скорочення використання пестицидів та його заміщення більш стійкими, екологічно обґрунтованими методами, є надзвичайно необхідним для уповільнення або усунення існуючих тенденцій, для відновлення зменшення популяції комах та забезпечення життєво важливих екосистем вони забезпечують. Крім того, ефективна рекультивація технології очищення забруднених вод як в сільському, так і в міському середовищах.

Інфоіндустрія за матеріалами theguardian.com