Втрати врожаю від шкідників та хвороб сягають до 40%

У грудні 2018 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 2020 рік Міжнародним роком охорони здоров’я рослин (МГОЗР). Цей рік – унікальна можливість підвищити рівень обізнаності світової громадськості про те, як охорона здоров’я рослин може допомогти у викоріненні голоду, скороченні масштабів убогості, захисту навколишнього середовища і стимулюванні економічного розвитку.Рослини – це джерело повітря, яким ми дихаємо, і практично всієї їжі, яку ми споживаємо. Підтримання здоров’я рослин має вирішальне значення для забезпечення сталого сільського господарства і продовольчих систем, а також для захисту довкілля та екосистем.

Здорові рослини покращують здоров’я людей. Однак ми часто упускаємо важлива ланка. Це може привести до згубних наслідків. Так, наприклад, за оцінками ФАО, щорічно хвороби і шкідники рослин знищують до 40 відсотків продовольчих культур. Це позбавляє мільйони людей необхідного прожитку і завдає серйозної шкоди сільському господарству – основного джерела доходу малозабезпечених сільських жителів.

Здоров’я рослин зазнає зростаючої небезпеки. Зміна клімату і діяльність людини змінюють екосистеми, скорочуючи біорізноманіття та створюючи нові ніші, в яких процвітають шкідники. В той же час обсяги міжнародних перевезень і торгівлі, які за останнє десятиліття потроїлися, можуть сприяти швидкому поширенню шкідників і хвороб по всьому світу, що завдає серйозної шкоди аборигенним рослинам і навколишньому середовищу.

Інфоіндустрія за матеріалами ФАО

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry